Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. One UI 6.1 ile Yapay Zekay Daha Fazla Cihaza Geliyor!

One UI 6.1 ile Yapay Zekay Daha Fazla Cihaza Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
91 0
One-UI-6.1.

Samsung, yeni Samsung One UI 6.1 yazılım güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte yapay zeka araçlarını daha fazla Samsung Galaxy cihazına getirdiğini duyurdu. Bu yeni yazılım güncellemesi Galaxy S23 serisi, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serisini içeren bir dizi Galaxy cihazı için mevcut olacak.

Galaxy S24 akıllı telefonların yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle birlikte Samsung, yapay zeka destekli bir dizi yeni özelliği tanıttı ve şimdi bu özellikler şirketin mevcut akıllı telefon ve tablet yelpazesine de genişletiliyor.

İlginizi çekebilir; Xiaomi 14 Ultra Güçlü Kameralarla Piyasaya Sürüldü

Artık daha fazla Galaxy kullanıcısı, yapay zeka destekli modellerde bulunan iletişim geliştirici Galaxy AI özelliklerinden yararlanabilecek. Bu özellikler arasında mesaj tonunu ayarlama ve Chat Assist’i kullanarak mesajları 13 farklı dilde çevirme yeteneği de yer alıyor. Galaxy kullanıcıları, telefon görüşmeleri için ses ve metin çevirileri sağlayan Live Translate aracılığıyla gerçek zamanlı etkileşimlerin gücünü deneyimleyebilirler. Interpreter ile kullanıcılar, bölünmüş ekran özelliği canlı konuşmalar için metin çevirileri oluştururken seyahat ederken yerel halkla spontane konuşmalar da yapabilirler.

Galaxy AI’ın Galaxy ekosistemi genelinde daha geniş entegrasyonu, AI destekli modellerde günlük görevlerde sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlayarak yeni verimlilik düzeyleri sağlıyor. Arama işlevleri, hızlı bir daire hareketiyle sezgisel arama sonuçları oluşturan Circle to Search with Google ile geliştirildi. Note Assist gibi hayatı kolaylaştıran organizasyon özellikleri kullanıcıların formatlar oluşturmasına, özetler çıkarmasına ve notları tercüme etmesine olanak tanırken, Browsing Assisten haber makalelerinin kapsamlı özetlerini çıkararak bireylerin daha hızlı bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Transkript Asistanı da toplantı kayıtlarını kolayca yazıya dökebiliyor, özetler ve çeviriler oluşturabiliyor.

Samsung, One UI 6.1 yazılım güncellemesini Mart ayından itibaren Galaxy S23 serisi, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serisi cihazlara sunmaya başlayacağını söyledi, bu bağlantıdan daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir