Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. One UI 6 Ekim Sonunda Yayınlanabilir

One UI 6 Ekim Sonunda Yayınlanabilir

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
128 0
Samsung-One-UI-6

Samsung Galaxy S23 telefonlarında One UI 6 beta programını bu hafta içinde sonlandıracağını açıkladı. Sonuç olarak, arayüzün Android 14 ile kararlı sürümünün yayınlanması çok yakın olabilir. GSMArena’ya göre duyuru, markanın Güney Kore’deki topluluk forumunda yapıldı. İşte tüm detaylar.

Platformun resmi moderatörü tarafından yapılan bir paylaşımda üyeler, yazılımın beta sürümüne artık güncelleme yapılmayacağı konusunda uyarıldı. Samsung, bir sonraki aşamaya geçmeden önce herhangi bir hata için son bir inceleme yaptığını söyledi.

Sonuç olarak, yeni beta ürün yazılımı yalnızca düzeltilmesi gereken kusurlar varsa kullanıma sunulacaktır. Mesaj, Android 14’lü One UI 6’nın kararlı sürümünün Samsung’un en üst düzey cep telefonları için yayınlanmaya çok yakın olduğunu gösteriyor, ancak moderatör bir uyarıda bulunuyor.

Gizeme rağmen, Android’in en son sürümünün önümüzdeki hafta, Ekim sonu ile Kasım başı arasında, Güney Kore’den başlayarak Samsung Galaxy S23 cep telefonlarına gelmesi bekleniyor.

one-ui-6

One UI 6 iyileştirmeleri

Samsung tarafından Ekim ayının başında duyurulan arayüzün yeni versiyonu, Güney Koreli deve göre daha modern bir tasarıma, güncellenmiş bir emoji listesine ve okunabilirliği artıran özel bir yazı tipine sahip. Knox Matrix özelliği ile geliştirilmiş güvenliğin yanı sıra çeşitli uygulamalarda iyileştirmeler de mevcut.

İlginizi çekebilir; Apple Yeni Mac’lerin Tanıtacağı Etkinliği Duyurdu!

Fotoğraflar ve videolar için, fotoğraflar için en uygun düzenleme araçlarını önerme ve kayıtlar için katmanlı düzenleme gibi yeni işlevler mevcut olacak. Bilinmeyen uygulamaların otomatik olarak engellenmesi ve gelişmiş erişilebilirlik seçenekleri de öne çıkan diğer özellikler.

Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra’ya ek olarak, Galaxy S22 ve Galaxy S21 serilerindeki cep telefonları da daha sonraki bir tarihte One UI 6’nın yeni sürümüyle güncellenecek ve Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold serilerindeki cihazlar da güncellenecek. Ardından sıra Galaxy A, Galaxy M ve Galaxy F modellerinin yanı sıra Galaxy Tab S9, Tab S8 ve Tab S7 tabletlere gelecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir