Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OpenAI, GPT-4 Turbo’yu Kullanıma Sunuyor

OpenAI, GPT-4 Turbo’yu Kullanıma Sunuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
86 0
OpenAI-GPT-4

OpenAI, Pazartesi günü düzenlediği ilk geliştirici etkinliğinde GPT-4 Turbo adlı yeni ve daha büyük bir dil modelini duyurdu.

OpenAI, yapay zeka modelinin öncekilerden daha güçlü ancak daha ucuz olduğunu açıklarken, Ayrıca önceki sürümlerden farklı olarak, yalnızca Eylül 2021’e kadar eğitilmiş olan önceki sürümün aksine, Nisan 2023’e kadar uzanan bilgileri içinde barındırıyor.

ChatGPT nihayet daha özelleştirilebilir hale geliyor

Şirket ayrıca ChatGPT’nin özelleştirilebilir yeni bir sürümünün yanı sıra, özellikle kullanışlı olan kullanıcı tarafından özelleştirilmiş yapay zeka özelliğine sahip yeni bir mağazayı da duyurdu. Pratik anlamda bu, ChatGPT’nin belirli kullanım durumları için özelleştirilmiş sürümlerini oluşturmak için kod satırı gerektirmeyen bir platformdur.

OpenAI’nin tüketici ve iş ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Peter Deng bir röportajda, “Birinin yeni bir dil öğrenme konusunda uzmanlaşmış ya da iç tasarım konusunda tavsiyeler veren bir GPT oluşturduğunu hayal edebilirsiniz” dedi.

İlginizi çekebilir; YouTube Reklam Engelleyici Uygulamalara Savaş Açtı!

GPT adı verilen bu yeni hizmet sayesinde herkes ek bir yazılım ya da bilgisayar koduna ihtiyaç duymadan sohbet robotunu belirli bir görev için hızlı bir şekilde özelleştirebiliyor. Örneğin küçük bir otelin sahibi, orada kalan herkesin sorularını yanıtlayan bir sohbet robotu oluşturabilir. Yapay zekanıza, işletmeniz hakkında her şeyi bilmesi için ihtiyaç duyduğu belgeleri sağlamanız gerekecektir. Bu, bazı internet kullanıcılarının işlerinin yapay zeka tarafından çalınacağı yönündeki korkularını yeniden alevlendirecektir.

Örneğin bir X kullanıcısı, bu özelliği sosyal ağdaki topluluğunun katılımını artırmak için de kullandı. Yapay zeka, hesabındaki tüm verileri sağlayarak bir yayının ne zaman en fazla “görüntülenme” alacağını bulabildi ve yayınlanan mesajın kalitesini optimize etti.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir