Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OpenAI Metinden Video Oluşturma Aracını Duyurdu!

OpenAI Metinden Video Oluşturma Aracını Duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
164 0
openai-sora

OpenAI, metinden gerçekçi videolar oluşturabilen yeni bir metinden video oluşturucu olan Sora adlı en son yapay zeka aracını tanıttı. Sora 1 dakikaya kadar uzunlukta videolar oluşturabiliyor ve videolar yüksek kaliteli ve gerçekçi olacak şekilde tasarlandı, aşağıda oluşturulan videolardan birini görebilirsiniz. İşte detaylar.

Araç, kritik bölgelerdeki potansiyel riskleri ve zararları tespit etmeye yardımcı olmak için kırmızı ekip görevlilerinin kullanımına sunuluyor. OpenAI ayrıca görsel sanatçılara, tasarımcılara ve film yapımcılarına da Sora’yı daha da iyi hale getirme konusundaki düşüncelerini paylaşmaları için kapılarını açıyor.

İlginizi çekebilir; AMD Ryzen işlemcilerde güvenlik açığı keşfedildi: Dikkatli olun!

Sora, birden fazla karakter, farklı hareket türleri ve hem konu hem de ortamla ilgili nokta atışı ayrıntılar içeren karmaşık sahneler oluşturabilirken, sadece sorunuzda ne istediğinizi değil, aynı zamanda bu unsurların gerçek hayatta nasıl bir araya geldiğini de anlıyor.

Bu yeni model dili anlıyor, bu da istemlerinizi yerine getirmesini ve duygularla dolu karakterleri hayata geçirmesini sağlıyor. Sora, karakterleri ve görsel stili baştan sona tutarlı tutarak tek bir videoda birkaç sahne oluşturmayı bile başarabiliyor. Aşağıdaki video Twitter’da yayınlandı ve bize oluşturulabilecek içeriğin kalitesi hakkında bir fikir veriyor.

OpenAI’nin yeni Sora video oluşturucusu hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan şirketin web sitesinde bulabilirsiniz, bu gerçekten etkileyici görünüyor ve bu konuda daha fazla ayrıntı öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

Kaynak: OpenAI

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir