Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OpenAI’dan Kovulan Sam Altman Microsoft’a Katılıyor

OpenAI’dan Kovulan Sam Altman Microsoft’a Katılıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
83 0
sam-altman

Hafta sonu OpenAI CEO’su ve kurucu ortağı Sam Altman’ın görevden alındığını, Open AI kurucu ortağı Greg Brockman’ın istifa ettiğini ve Open AI ekibinin daha birçok üyesinin istifa ettiğini duyduk.

Şimdi Microsoft CEO’su Satya Nadella, Sam Altman, Greg Brockman ve OpenAI’den ayrılan daha fazla kişinin Microsoft’a katılacağını açıkladı, haber Twitter’da duyuruldu ve aşağıdaki tweet’i görebilirsiniz.

İşte Microsoft CEO’su Satya Nadella‘nın açıklamasının tamamı:

OpenAI ile ortaklığımıza olan bağlılığımızı sürdürüyoruz ve ürün yol haritamıza, Microsoft Ignite’da duyurduğumuz her şeyle yenilik yapmaya devam etme yeteneğimize ve müşterilerimizi ve ortaklarımızı desteklemeye devam etme konusunda kendimize güveniyoruz. Emmett Shear ve OAI’nin yeni liderlik ekibini tanımayı ve onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Onlara başarıları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızla harekete geçmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir; Apple Vision Pro için Çıkış Tarihi Ertelendi!

Hafta sonu Sam Altman’ın OpenAI CEO’su olarak yeniden göreve getirilmesi için görüşmeler yapılmıştı, ancak bu konuda anlaşmaya varılamadı, bu nedenle Microsoft devreye girdi ve şimdi şirket bünyesinde Sam Altman ve Greg Brockman başkanlığında yeni bir yapay zeka araştırma ekibi oluşturacak gibi görünüyor. Bu Microsoft için büyük bir haber ve kötü bir durumu olumluya çevirmeyi başardıkları için çok akıllıca bir hamle.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir