Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Opera, Google’ın Gemini AI’ını da tarayıcıya entegre ediyor

Opera, Google’ın Gemini AI’ını da tarayıcıya entegre ediyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
42 0
Opera

Opera, Aria tarayıcı yapay zekasına Google’ın Gemini AI modellerini entegre ederek akıllı taramada yeni bir döneme adım attı. Bu işbirliği, kullanıcılara daha dinamik ve duyarlı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Açıklamaya göre Aria, doğru ve güncel bilgiler sağlamak için birden fazla büyük dil modelinden (LLM) faydalanıyor. İşte detaylar.

Opera, rakiplerinden farklı olarak çoklu LLM Composer yapay zeka motorunu kullanıyor. Bu motor, kullanıcı amacını işleyerek her görev için en uygun modeli seçiyor. Bu sayede kullanıcılar özel sonuçlar alabiliyor ve tarama deneyimleri iyileşiyor. Google’ın Gemini AI modelinin entegrasyonuyla Opera kullanıcıları artık gelişmiş performanstan ve en yeni bilgilere erişimden yararlanabiliyor.

Opera’nın Aria tarayıcı yapay zekasının en cazip yönlerinden biri erişilebilirliği. Tüm amiral gemisi tarayıcılarda ve Opera GX’te sunulan AI yetenekleri, Google Cloud’un Gemini modelleri tarafından desteklenen yeni özelliklerle birlikte kullanıcılara hiçbir ek ücret ödemeden sunuluyor. Böylece herkes, ekstra ücret ödemeden veya premium hizmetlere abone olmadan akıllı taramanın avantajlarından faydalanabiliyor.

Opera

Opera, Opera One Geliştirici sürümünde görüntü oluşturma ve ses çıkışı özelliklerini de sunarak bir adım daha ileri gitti. Bu deneysel yenilikler, erken benimseyenlere tarayıcı yapay zekasının sınırlarını test etme fırsatı tanıyor ve çevrimiçi etkileşimin geleceğine ışık tutuyor. Vertex AI’daki Imagen 2 modeli tarafından desteklenen görüntü oluşturma özelliği, kullanıcıların kolayca görseller oluşturmasına olanak sağlarken, ses çıkışı özelliği de erişilebilirliği ve kullanıcı katılımını artıran konuşma benzeri metinden sese yanıtlar sunuyor.

İlginizi çekebilir; Opera ARM tabanlı tarayıcısını duyurdu

Opera’nın Google’ın Gemini modellerini entegre etmesi, şirketin tarayıcı yapay zekasının sınırlarını zorlama konusundaki kararlılığının sadece bir örneği. Opera, İzlanda’daki yeşil enerji destekli yapay zeka veri kümesiyle inovasyon ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gösteriyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanarak yapay zeka teknolojisini geliştirirken çevresel etkilerini de en aza indirmeyi hedefliyor.

Opera

Opera’nın AI Feature Drops programı da kullanıcıların en son yapay zeka gelişmelerini kullanıma sunulduklarında deneyimlemelerine olanak tanıyor. Tarayıcı yapay zekasını sürekli güncelleyerek ve geliştirerek Opera, kullanıcılara benzersiz bir tarama deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Akıllı taramanın geleceği, Opera’nın bu tür yenilikçi yaklaşımlarıyla her geçen gün daha parlak görünüyor. Kullanıcı amacını işleme ve kişiye özel sonuçlar sunma yeteneğiyle Aria tarayıcısı, internetle etkileşim şeklimizi dönüştürme potansiyeline sahip. Opera’nın Google ile işbirliği ve inovasyon ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığı, şirketin sektörde öncü bir konuma gelmesini sağlıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir