Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. Herkesin konuştuğu oyun Palworld, 8 milyon satışı geride bıraktı!

Herkesin konuştuğu oyun Palworld, 8 milyon satışı geride bıraktı!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
56 0
palworld

Pokemon’a benzerliğiyle tartışma konusu olmasına rağmen rekor satışlar elde eden Palworld için geliştirici Pocketpair, oyunun altı günden kısa bir sürede sekiz milyondan fazla sattığını duyurdu. 19 Ocak’ta satışa çıktığından beri, oyun sektörüne hakim olan Palworld inanılmaz başarıya imza atıyor.

Palworld rekor üstüne rekor kırıyor!

Palworld, temelde sevimli yaratıkların yaşadığı bir evrende geçen aksiyon-macera hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici Pocketpair, kısa sürede elde edilen bu başarı için topluluğa ayrıca teşekkür ettiklerini ve hatalar üzerinde çalışılmaya devam edilerek, oyunu mümkün olduğunca kararlı hale getireceklerini paylaştı.

Pocketpair, X (Twitter) hesabı üzerinden “Palworld 6 günden kısa bir sürede 8 milyondan fazla kopya sattı.” ifadelerine yer verdi.

Oyun sektörünü ele geçirmeyi başaran bu çılgınlık, daha öncesinde 8 saatte 1 milyon, 40 saatte 3 milyon ve 4 günde ise 6 milyon satmıştı. Üstelik bu verilerin sadece Steam platformuna ait olduğunu belirtelim. Halihazırda Xbox sürümü de mevcut olan oyun için, satış bilgisi paylaşılmadı.

Pokemon Company yakın zamanda, milyonlarca oyuncusu olan Palworld için “Fikri mülkiyetimizin veya varlıklarının kullanımı için herhangi bir izin vermedik.” açıklaması yapmıştı. Bu bağlamda şirket için tehlike çanları çalabilir. Ancak, şimdilik satış rakamlarıyla her şey oldukça pozitif görünüyor. Palworld’un akıbetini bize zaman gösterecek.

video oyun

19 Ocak tarihinde, PC ve Xbox Series X/S platformları için piyasaya sürülen oyunun Türkiye fiyatı, popülerliği ile doğru orantılı bir şekilde artmaya devam ediyor. Oyunun Microsoft Store fiyatı 900 TL, Steam fiyatı ise 14.99 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Satış rakamlarıyla yakalanan bu denli başarı süreklilik gösterecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir