Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Papara, espor kulübü SuperMassive ’i satın aldı

Papara, espor kulübü SuperMassive ’i satın aldı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
37 0
papara

Papara, 2016 yılında kurulan ve yedi yıla farklı espor branşlarında 19 şampiyonluk sığdıran espor kulübü SuperMassive ‘i satın aldı. Bu satın almayla birlikte Türkiye’de kurumsal düzeyde yapılan ilk espor satın alımı gerçekleştirilmiş oldu.

Papara’nın CEO’su Emre Kenci, satın almayla ilgili yaptığı açıklamada, “Espor bir endüstri. Gençlere umut veren, bir kariyer imkânı sağlayan bir spor dalı. Biz bu alanın çok büyüyeceğine inanıyoruz ve büyümesi için gerek tesis gerek altyapı anlamında pek çok yatırım planlıyoruz. Espor alanında kurumsal yatırımların dünyada birçok örneği var ama bunu Türkiye’de ilk kez, Türkiye’nin espordaki ‘rüya takımı’ olma vizyonuyla kurulmuş SuperMassive satın almasıyla Papara yaptı. Bu yatırımları artırarak sürdüreceğiz ve çok iyi dönüşler alacağımızdan da eminim” dedi.

İlginizi çekebilir; Xiaomi SU7 Tanıtıldı: Tesla’nın Yeni Rakibi Geliyor! İşte Özellikleri ve Fiyatları

Satın alma anlaşmasının ardından Türkiye spor ve espor ekosisteminin yakından tanıdığı Bora Koçyiğit, Papara-SuperMassive’in CEO’su olarak görevlendirildi. Bora Koçyiğit, Türkiye Espor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Türkiye’nin köklü spor kulüplerinin espor sektörüyle tanıştırılmasında ve bu kulüplerin espor takımlarının kurulmasında öncü rol üstlenmişti.

Bora Koçyiğit, satın almayla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu satın almayla birlikte, bundan böyle SuperMassive’in olduğu her yerde Papara da olacak. ‘Oyun varsa, Papara’ söylemiyle oyuncunun ve esporcunun yanında olan Papara, en önem verdiği hedef kitle olan Z kuşağıyla, onların en çok zaman geçirdikleri noktalarda daha fazla temas edebilme şansı yakalayacak. Aynı zamanda Türkiye’de ve uluslararası ölçekte çok güçlü bir büyüme potansiyeli olan espor sektöründe yapılan bu büyük kurumsal yatırım, bu alana yatırım yapmak isteyen diğer markalar için bir öncü niteliği taşıyacak. Yeni haliyle Ocak 2024 itibarıyla açılacak olan ve Avrupa’nın en büyük espor merkezi unvanını taşıyan Gamer Hub’da yapılacak etkinliklerle, espor kültürü geliştirilecek ve Türkiye çapında yayılması sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Papara SuperMassive Gamer Hub yeni hâliyle Ocak 2024’te açılacak

Papara, Bora Koçyiğit yönetiminde faaliyetlerini Papara çatısı altında sürdüren SuperMassive’in merkezi olarak konumlanması planlanan bir Gamer Hub için de harekete geçti. Ataşehir’de yer alan bir espor merkezini satın alarak Papara SuperMassive Gamer Hub olarak yeniden tasarlıyor. Papara SuperMassive kulübünün oyun evi olarak da kullanacağı, esporla ilgilenenlerin bir araya gelebileceği buluşma ve etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Gamer Hub’ın yeni hâliyle Ocak 2024 itibarıyla açılması bekleniyor. Ayrıca Papara SuperMassive markaları ürünlerin satışı için de çalışmalar sürüyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir