Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Proton, Google’a rakip uygulamasını duyurdu

Proton, Google’a rakip uygulamasını duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
35 0
proton

İsviçreli şirket Proton, uçtan uca şifrelenmiş e-posta servisi Proton Mail ile tanınırken, şimdi de güvenli ve kullanıcı dostu yeni bir belge düzenleme programı olan Proton Docs’u duyurdu.

Proton Suite’in en yeni üyesi olan Docs, şirketin güvenli uygulamalar paketine eklenen son yenilik. Bu hamle, Proton’un Nisan 2024’te Standard Notes’u satın almasının ardından gelen stratejik bir adım olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir; Apple kızılötesi sensörlü AirPods Pro üzerinde çalışıyor

Proton, yeni Docs özelliğinin Google Docs’a güçlü bir alternatif sunduğunu belirtiyor. Şirket, kullanım kolaylığından ödün vermeden gizlilik ve güvenliği ön planda tuttuklarını vurguluyor. Özellikle, kullanıcı verilerini hiçbir amaçla toplamamaları, Proton Docs’u rakiplerinden ayıran önemli bir özellik olarak öne çıkıyor.

Docs_In_Proton_Drive
Docs In Proton Drive a

Yeni program, zengin metin düzenleme, yorum ve işbirliği özellikleri sunacak. Ayrıca, belgelere resim eklemek de mümkün olacak. Proton hesabı olmayan kişilerle çalışmak için ücretsiz hesap oluşturma gerekecek, ancak bu sayede gerçek zamanlı işbirliği ve düzenleme takibi yapılabilecek.

İlginizi çekebilir; Opera GX oyunculara yönelik yapay zeka özelliklerini genişletiyor

Proton Docs’un “önümüzdeki günlerde” kullanıma sunulması planlanıyor. Tüm Proton kullanıcıları, premium hesap gerektirmeksizin bu yeni özelliğe erişebilecek. Şirket, gelecekte daha gelişmiş işbirliği araçları eklemeyi ve kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirmeyi hedefliyor.

Bu yeni özellik, Proton’un dijital güvenlik ve gizlilik alanındaki konumunu güçlendirirken, kullanıcılara daha geniş bir güvenli uygulama yelpazesi sunuyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir