Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Rekabet Kurulundan Onay! BluTV Artık Warner Bros’a ait

Rekabet Kurulundan Onay! BluTV Artık Warner Bros’a ait

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
blutv

Rekabet Kurumu’nun onayı ile Warner Bros. Discovery, içerik platformu BluTV yi satın alıyor. 2021’de BluTV’nin yüzde 35 hissesini 20 milyon dolara satın alan Discovery, bu sefer platformun tamamını devralacak.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Blutv İletişim ve Dijital Yayın Hizmetleri AŞ hisselerinin Discovery Medya Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla nihai olarak Warner Bros. Discovery, Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Anlaşmanın mali detayları henüz açıklanmadı, ancak 2021’deki hisse alımına bakılırsa BluTV’nin değeri 57 milyon dolar civarında olabilir.

İlginizi çekebilir; Türk Oyun Devi Royal Match Candy Crush’ı Tahttan İndirdi!

BluTV’nin Yüzde 8’i Arzuhan Doğan Yalçındağ’a, yüzde 25’i Metin Alihan Yalçındağ’a, yüzde 28’i Aydın Doğan Yalçındağ’a ait. Discovery’nin yüzde 35 hissesi dışında kalan yüzde 2’lik pay ise İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. TwoZero Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na ait.

Bu devralma ile birlikte Warner Bros. Discovery’nin Türkiye’deki varlığı önemli ölçüde artacak. Warner Bros. Discovery’nin HBO Max gibi platformları da göz önüne alındığında, BluTV’nin içerik yelpazesinin genişlemesi ve Türk izleyicilere daha fazla seçenek sunması bekleniyor.

BluTV

BluTV, 2015 yılında Doğan Holding çatısı altında kurulan, gerçek zamanlı veri akışı ve seç-izle aracılığıyla internet üzerinden hizmet veren bir dijital televizyondur. Türkiye’nin ilk ve en büyük dijital televizyon platformu olan BluTV, yerli ve yabancı film, dizi, canlı TV, spor, belgesel, çocuk içerikleri ve daha fazlasını sunmaktadır.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir