Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Renault, yeni SUV modelinin ismini açıkladı: Symbioz

Renault, yeni SUV modelinin ismini açıkladı: Symbioz

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
209 0
Renault-Symbioz

Hibrit güç aktarma organları tüketici istek listelerinin başında yer alırken saman yapmak isteyen otomobil üreticilerine paralel olarak Renault, ürün gamına en son eklenen Symbioz‘u duyurdu.

Bu ilkbaharda Avrupa’da tanıtılacak olan C-segmenti kompakt aile SUV’u, Fransız otomobil üreticisinin ana segment olarak gördüğü segmentteki ürün gamını güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

İsmi eski Yunancada “birlikte yaşamak” anlamına gelen simbiyoz kelimesine dayanan araç, 14,5 ft. (4.410 mm) uzunluğunda ve cömert miktarda yolcu alanı ve yükleme kapasitesi sunuyor.

İlginizi çekebilir; Twitter’ın En büyük Rakibi Bluesky Kullanıma Sunuldu

Aracın özellikleri arasında markanın elektronik olarak opaklaşabilen Solarbay panoramik cam tavanı ve E-Tech tam gaz hibrit 145 beygirlik motoru yer alıyor. Renault, ağırlık tasarrufu sağlayan aktarma organlarının kullanımının toplam araç ağırlığını 3.300 lbs’nin (1.500 kg) altında tuttuğunu, sürüş dinamiklerini desteklediğini ve yakıt tüketimini azalttığını söylüyor.

Bu araç, Renault’nun kısa süre önce piyasaya sürülen premium Austral E-Tech hibrit ve Arkana E-Tech hibriti de içeren mevcut hibrit C-segmenti ürünlerine katılıyor. Renault’nun isimlendirme stratejisi başkanı Sylvia Dos Santos şunları söyledi: “Bu yeni kompakt aile otomobili için, bir aile ile otomobilleri arasındaki yakın bağı ifade eden, insani önemi olan bir isim istedik. Symbioz ismi, yolcuların araçlarıyla ve çevreyle bir bütün olduğu bir yer olan aracımızla yaşamı mükemmel bir şekilde tasvir ediyor.”

Neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir