Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’i Geçti!

Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’i Geçti!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
180 0
Samsung-Galaxy-S24-Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra’ya geldi. Galaxy S24 Ultra dayanıklılık testinde iPhone 15 Pro Max’i geçti. YouTuber Zack, cihazın gövdesini çeşitli deneylere tabi tutarak titanyumun gücünü ve ekranın korumasını değerlendirdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy S24 Ultra oldukça sağlam. Cihazın yapısı ekranda Corning Gorilla Glass Armor, arkada cam ve yanlarda titanyumdan oluşuyor (düğmeler hariç).

Gorilla Glass Armor çizilmelere karşı iyi bir direnç göstererek 7. seviyeye kadar önemli bir iz bırakmadan dayanıyor. Seviye 8’de çizikler daha belirgin hale geliyor.

Direnç testinin en ilginç kısımlarından biri Galaxy S24 Ultra’nın kenarlarındaki titanyum. Zack, titanyumun çizilmelere karşı bağışık olmadığını ancak darbelere karşı dayanıklı olması gerektiğini belirtti.

İlginizi çekebilir; Yapay zeka uygulamaları: En iyi yapay zeka uygulamaları neler?

Değerlendirmede hassas bir nokta da basınç testidir: iPhone 15 Pro’nun cam arka kısmı youtuber’ın parmaklarının gücüne dayanamazken, Galaxy S24 Ultra hiçbir çatlama belirtisi olmadan tek parça halinde çıktı.

Videoda, Zack’in cep telefonunu hafifçe kıpırdatacak kadar güç uyguladığını, ancak kalıcı bir etki yaratmadığını görebilirsiniz. Bu esneklik, cihaza camı sağlam tutmak için gerekli direnci vermiş olmalı.

Samsung’a göre, Galaxy S24 serisinin Latin Amerika’daki ön satışları Galaxy S23’ünkilerden daha iyiydi. Samsung’un bölge CEO’su HS Jo, iyi lansmanın 2024 serisinin en önemli özelliklerinden biri olan yapay zeka (AI) alanındaki yeniliklerden kaynaklandığına inanıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir