Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Sesli Sohbet Odaklı Clubhouse’a Yazı Özelliği Getirildi

Sesli Sohbet Odaklı Clubhouse’a Yazı Özelliği Getirildi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
12 0

Bir ara kendisinden çok bahsettiren Clubhouse artık yeni özellik ile kullanıcıların bir kez daha karşısında. Davetiye sistemiyle çalışan sosyal medya ağı Clubhouse artık sadece sesli sohbet odaklı bir uygulama olmayacak.

Son dönemde birçok sosyal medya platformları tıpkı Clubhouse gibi sesli sohbet odası geliştirerek bünyelerine yenilikler katarken; Clubhouse’ten beklenmedik bir hamle geldi. ABD merkezli olan uygulama geçtiğimiz saatlerde yazılı sohbet özelliğini duyurdu. İsminden de anlaşılacağı üzere sadece sesli olmayıp, odalarda yazılı sohbet edilebilecek. Tıpkı Google Meet, Zoom gibi platformlarda olan özellik bir takım farklılıklar ile Clubhouse’ta. 

Clubhouse, sesli sohbet özelliğinin yanında yazılı sohbet özelliğini de bünyesine kattı

Doğrudan odaların içerisine entegre edilen “Oda içi sohbet” başlığıyla kullanıma sunulan özellik sayesinde katılımcılar sohbete sesle katılmak istemediklerinde düşüncelerini yazılı mesaj yoluyla ifade edebilecekler. Tabiki oda moderatörleri her zaman olduğu gibi yazılı mesajlarda da yaptırım yetkisine sahip olacak. Yapılan açıklamaya göre, bir moderatör veya odanın sahibi tıpkı YouTube’da olduğu gibi yazılan mesajları silebilecek. Ayrıca yazılı sohbet özelliği devre dışı bırakılabilecek. Bu ayar odayı oluştururken değiştirilebilecek. Kullanıcılar odada yazdığı sohbet mesajlarını silebilecekler. Ayrıca oda içerisinde rahatsız edici, kuralları ihlal eden mesajların da doğrudan sohbet içinden raporlanabileceği belirtildi. Yazılı sohbetin odanın tekrarında da görüneceğini vurgulayan sosyal medya uygulaması, özelliğin iOS ve Android‘de kullanıma sunulduğunu açıkladı.

App Store veya Google Play Store üzerinden Clubhouse’un son sürümünü yükleyip ardından ekranın sol alt köşesindeki Paylaş ve Klip simgelerinin yanında bulunan “Sohbet” butonuna tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

What’s your Reaction?
13
4
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir