Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shazam Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliğe Kavuşuyor!

Shazam Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliğe Kavuşuyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
122 0
Shazam

Apple, Shazam iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte, kullanıcılar artık kulaklık takarken çevrelerindeki ve hatta uygulamalar içindeki şarkıları tanımlayabilecek. İşte detaylar.

Yeni güncellemeyle birlikte Shazam’ı kullanmak için artık telefonunuzun hoparlörünü açmanız gerekmiyor. Kulaklıklarınızı takıp uygulamayı açtığınızda, uygulama etrafınızda ya da Instagram veya TikTok gibi başka bir uygulamada çalan şarkıları tanımlayabiliyor.

Yeni özellik kullanışlı olacak örneğin, uygulamayı açıp YouTube’a geçtiğinizde, Shazam izlediğiniz videoda çalan tüm şarkıları tanımlayabilecek. Aynı şey aklınıza gelebilecek neredeyse tüm diğer uygulamalar için de geçerli.

İlginizi çekebilir; Herkesin konuştuğu oyun Palworld, 8 milyon satışı geride bıraktı!

Bu güncelleme, uygulamayı daha kullanışlı ve erişilebilir hale getiriyorken, artık yolda yürürken, egzersiz yaparken veya başka bir uygulama kullanırken bile yeni bir şarkıyı kolayca tanımlayabilirsiniz.

Apple, Shazam’ı Aralık 2017’de satın aldı ve kademeli olarak tüm platformlarına entegre ediyor. Örneğin iOS 14.2’de Apple, iPhone’a Shazam için özel bir Kontrol Merkezi widget’ı ekledi. Aynı işlevsellik artık macOS Sonoma 14.2 ile Mac’te de mevcut. App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İşte yeni özellik nasıl kullanılır?

  1. Uygulamayı açın.
  2. Kulaklıklarınızın bağlı olduğundan emin olun.
  3. Kulaklıklar simgesini kontrol edin.
  4. Çevrenizdeki veya uygulamalardaki şarkıları tanımlamaya başlamak için kullanın.

Shazam nedir?

Etrafta çalan müzikleri tanıyabilen bir mobil uygulamadır. 2002 yılında İsveç’te kurulan Shazam, bugüne kadar 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

Shazam, bir şarkının ses dalgalarını analiz ederek o şarkıyı veritabanındaki milyonlarca şarkıyla eşleştirir. Bu işlem, genellikle birkaç saniye içinde tamamlanır.

Shazam, kullanıcılara şarkının adı, sanatçısı, şarkı sözleri, videoları ve albümleri gibi bilgiler sunar. Ayrıca, Shazam’ı kullanarak yeni şarkılar keşfedebilir ve sanatçıları takip edebilirsiniz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir