Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Signal Gizlilik Odaklı Özelliğini Duyurdu

Signal Gizlilik Odaklı Özelliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
65 0
Signal

Şifreli mesajlaşma platformu Signal, telefon numaranızı gizli tutmak için sohbetler için kullanıcı adları özelliğini duyurdu. Yeni bir varsayılan olarak, telefon numarası artık Signal’deki herkes tarafından görülemeyecek.

Şirketten yapılan açıklamada, “Numaranızı telefonlarının rehberine kaydetmiş olan kişiler, zaten bildikleri için telefon numaranızı görmeye devam edecekler” denildi.

Signal, Telefon Numaranızı Gizli Tutacak

Artık bunun yerine kullanabileceğiniz benzersiz bir kullanıcı adı oluşturabilirsiniz (Signal’e kaydolmak için hala bir telefon numarasına ihtiyacınız olacak).

İlginizi çekebilir; Casper Yeni Telefon ve Bilgisayarlarını Duyurdu!

Platform özelliği “Kullanıcı adı sohbetlerde görüntülenen profil adı değildir, kalıcı bir tanıtıcı değildir ve Signal’de sohbet ettiğiniz kişiler tarafından görülemez. Kullanıcı adı, telefon numaranızı paylaşmadan Signal’de iletişim başlatmanın bir yoludur,” diye açıkladı şirket.

Kullanıcılar artık yeni, isteğe bağlı bir gizlilik ayarını da etkinleştirebilirler.

Şirket, “İnsanlar tam olarak benzersiz kullanıcı adınıza sahip olmadıkça, telefon numaranıza sahip olsalar bile bir konuşma başlatamazlar ve hatta bir Signal hesabınız olduğunu bile bilemezler” dedi.

Bu seçenekler şu anda beta aşamasında ve önümüzdeki haftalarda herkese sunulacak.

Şirkete göre, bu özellikler kullanıma sunulduğunda, telefon numaranız artık Signal’in en son sürümünü kullanan ve telefon rehberinde kayıtlı olmayan kişiler tarafından Signal’de görülemeyecek.

“Ayrıca, Signal’de sizi telefon numaranızla kimlerin bulabileceğini kontrol etmenizi sağlayan bir ayar da sunuyoruz” diye ekledi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir