Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Signal, Kullanıcı Adı ile Kullanılabilecek

Signal, Kullanıcı Adı ile Kullanılabilecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
92 0
signal

Signal, kullanıcıların kendi benzersiz ve özel Signal kullanıcı adlarını oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik ilk olarak X’te @lukOlejnik tarafından paylaşıldı ve ekran görüntüsü, kullanıcıların profilleri için telefon numarası bulmayı da devre dışı bırakabilecek. İşte detaylar.

Bu yeni özellik aynı zamanda kullanıcılara mesajlaşma uygulamasındaki diğer kişilerle sohbet başlatmak için telefon numaraları yerine QR kodları paylaşma olanağı sunarak rakiplerine kıyasla gizlilik odaklı iddialarını daha da artırıyor.

Meta’nın kullanıcı gizliliğindeki artışları ve aramalarda IP adreslerini koruma ve bilinmeyen arayanları susturma yeteneği ile WhatsApp’taki güvenlik iyileştirmeleri sunarken, rakip uygulama Signal’in böyle bir özellikle gelmesi rekabeti iyice kızıştıracak.

Telegram ise, son zamanlarda platformdaki gizliliği ve güvenliği artırmak yerine genel kullanıcı deneyimindeki iyileştirmelere odaklanıyor. Ekim güncellemesi, premium kullanıcıların yararlanabileceği daha fazla ayrıntı ve özelleştirme ile yanıtlara odaklanan bir dizi yeni özellik ekledi. En son Kasım güncellemesi, kanal sahiplerinin hediye çekilişleri düzenlemesine izin verdi.

İlginizi çekebilir; Elon Musk’ın Hayatı Sinemaya Taşınıyor: Darren Aronofsky Yönetecek!

Signal, Ekim ayında Reddit’teki Signal topluluğunda yayınlanan ve özelliğin duyurusunu içeren bir video röportaj sırasında kullanıcı adlarının 2024’ün başlarında genel kullanıma sunulması gerektiğini doğruladı. Kullanıcı adları eklense bile, Signal hesaplarının kurulabilmesi için telefon numarası gerekliliği devam edecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir