Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Skype’ın Popüler Özelliği Türkiye’de!

Skype’ın Popüler Özelliği Türkiye’de!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
14 0

Skype, yeni bir adım atarak çevrilmiş konuşmaları Türkçe dahil olmak üzere tam tamına 41 dil için genişletecek. 

Kısa bir süre önce Microsoft İOS ve iPadOS’ta Skype için bir güncelleme yayınlamıştı. Bu yeni güncelleme ile birlikte uygulama iki farklı platformda da 8.80.1 sürümüne yükseltildi ve birkaç yeni özellik içeriyor:

Güncelleme ile gelen özellikler nedir diye soracak olursanız hemen cevaplayalım…

Skype, çevrilmiş konuşmalar Türkçe dahil daha fazla dili destekleyecek ve belirli profiller için bağlantıları devre dışı bırakma seçeneğine yer verecek. Farklı dillerde Skype’ı kullanan kişiler artık Skype for Translated Conversations ile birlikte Türkçe dil seçeneğini de kullanabilecek. Uygulama üzerinden 41 farklı dil çevirisi yapılarak kolaylık sağlanılabilecek.

Çevrilmiş konuşmaların Türkçe kullanımı ise şu şekilde;

MicrosoftiOS için Skype uygulamasında yeni bir güncelleme yayınladı. Uygulamayı 8.80.1 sürümüne taşıyan güncelleme, Çevrilmiş Konuşmalar’a daha fazla dil desteği ekliyor. Ayrıca, profilinize giden tüm mevcut bağlantıları kaldırmanıza ve devre dışı bırakmanıza ve yeni bir tane oluşturmanıza olanak tanıyor. Microsoft tarafından Apple kullanıcılarına paylaşılan yeni Skype 8.80.1 sürümü güncellemesi hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini de içeriyor. Skype için App Store listesinde yer alan tam değişiklik günlüğü şu ifadelere yer veriyor:

  • Çeviri Konuşmalarda Türkçe dahil 41 adet dil desteği
  • Profilinizdeki mevcut tüm bağlantıları iptal edin ve devre dışı bırakın ve yeni bir tane oluşturun
  • Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler

Skype profillerine olan bağlantıları iptal etme ve devre dışı bırakma özelliği yeniliği. Profil bağlantılarını uzun bir süre paylaştıktan sonra, kişi yeni bir başlangıç ​​yapmak isteyebilir.

Skype, yazılan mesajları çevirme yeteneğine sahip olsa da bu özellik grup sohbetleri veya grup aramalarıyla çalışmaz. Hizmet ayrıca sözlü konuşmaları gerçek zamanlı olarak çevirebilir.

 

What’s your Reaction?
9
5
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir