Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Snapdragon 8 Gen 2’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Snapdragon 8 Gen 2’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
31 0

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1’in ardından yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 için çalışmalara başladı. Önümüzdeki yıl çıkması beklenilen 8 Gen 2, Mayıs 2022’de gelecek.

Görünen o ki şirket Snapdragon 8 Gen 1 tanıtımın üzerinden fazla bir zaman geçmeden Snapdragon 8 Gen 2’yi piyasaya çıkaracak. Yeni işlemcisi için fazla beklemeyen Qualcomm, özellikle Hawaii’de gerçekleştirdiği etkinliklerde üst düzey yongalarını tanıtarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mayıs ayında piyasaya çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2, küresel çip sıkıntısı tüm dünyayı etkisi altında iken üretim aşamasında bazı sorunların olabileceği iddiaları mevcut fakat dünyanın en büyük bağımsız yarı iletken üreticisi TSMC’nin üreteceği çip sayısının Qualcomm’in isteyeceği miktarı aşacağı bildiriliyor. Şirketin bir seri şeklinde çıkarmayı hedeflediği Snapdragon işlemcileri, yeni çıkaracağı 8 Gen 2 için nefesler tutulmuş durumda.

Şirketin ürettiği Snapdragon 8 Gen 1, 1 adet 3GHz Cortex-X2, 3 adet 2.5GHz Cortex-A710 ve 4 adet 1.8GHz Cortex-A510 çekirdekleri üzerinde yükseliyor. 4nm sürecinde olması enerji verimliliğine de katkı sağlıyor. Snapdragon 888 yonga setine göre yüzde 20 daha hızlı işlemci ve yüzde 30 daha iyi enerji verimliliği söz konusu. 

İşlemci konusunda harikalar yaratan Qualcomm, Mayıs ayındaki lansmanda tanıtacağı Snapdragon 8 Gen 2 ne tür özellikleri ile karşımıza çıkacak açıkçası merak konusu.

What’s your Reaction?
17
8
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir