Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Son Windows güncellemesi VPN uygulamalarını bozuyor

Son Windows güncellemesi VPN uygulamalarını bozuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
64 0
windows-11

En son Windows 11 güncellemesi, Microsoft’un hızlı bir şekilde incelemek ve en kısa sürede düzeltmek zorunda kaldığı VPN bağlantılarında sorun yaşatıyor. Bazı Windows 11 kullanıcıları, Nisan 2024 Windows 11 güncellemesini yükledikten sonra sorundan şikayetçi oldu. Güncelleme resmi olarak 9 Nisan’da kullanıma sunuldu ve bazı kullanıcılar TPM destekli sertifikalara sahip bu VPN bağlantılarının başarısız olduğunu gözlemledi.

Microsoft sorunu doğrularken ve önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacak olan başka bir güncelleme ile sorunu çözmek için çalışıyor. Etkilenen Windows 11 kullanıcılarına Nisan 2024 güncellemesini kaldırmaları ve değişikliklerin VPN bağlantılarının tekrar çalışmasına yardımcı olup olmayacağını görmeleri tavsiye edildi.

İlginizi çekebilir; WhatsApp desteği kesilen akıllı telefonlar belli oldu

Microsoft, genel sürüm yayınlandığında bu tür sorunlardan kaçınmalarına yardımcı olmak için Insider programına sahip olsa da, bu gibi sorunlar yeni sürümlerde ortaya çıkma eğiliminde. Bununla birlikte, VPN bağlantı sorunu yaygın görünmüyor, ancak o zaman bile Microsoft bunu yakında düzeltmeye çalışacak.

Diğer Microsoft haberlerinde, Hindistan hükümeti bu hafta Microsoft Edge web tarayıcısıyla ilgili önemli bir güvenlik sorunu hakkında kullanıcıları uyardı. Hindistan Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi ya da CERT-In aracılığıyla yayınlanan yeni güvenlik bülteninde güvenlik uyarısına yüksek bir not verildi.

Güvenlik ajansı, Microsoft’un web tarayıcısının, bir saldırganın hizmet reddi koşullarına neden olmasına, uzaktan kod yürütmesine ve cihazınızın güvenliğini atlamasına ve verilere erişmesine izin verebilecek birden fazla güvenlik açığına sahip olduğunu iddia ediyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir