Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony, PlayStation 5 Slim’i Tanıttı

Sony, PlayStation 5 Slim’i Tanıttı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
184 0
PS5-Slim

Sony PS5 Slim‘i resmi olarak duyurdu. Konsol, şirket tarafından Kasım ayında piyasaya sürülecek. İşte detaylar.

Yeni bir görünüme sahip olan konsol, iki versiyon halinde geliyor ve yeni bir çıkarılabilir disk oynatıcıya sahip. Cihazın gücü aynı olsa da yeni görünüm daha küçük: Diskli PS5 artık 3,2 kg ağırlığındayken, tamamen dijital versiyon 2,6 kg ağrılında.

Japon şirkete göre PS5 Slim, konsolun orijinal versiyonundan yüzde 30 daha az hacme sahip. Buna ek olarak, ağırlık disk versiyonunda yüzde 18, dijital versiyonda ise yüzde 24 daha düşük.

Her iki model de artık dört yan kapakla birlikte geliyor ve üst kısımlar parlak bir yüzeye sahip. Alt kısım ise mevcut PS5 standardına uygun olarak mat bir görünüme sahip.

Çıkarılabilir dijital okuyucu

PS5-Slim

Yeni PS5 tasarımı, kullanıcıların çıkarılabilir disk oynatıcıyı kolayca takabilecekleri şekilde tasarlanmış. Böylece PS5 Slim’i satın alan herkes daha sonra ayrı bir disk oynatıcı satın alabilir ve konsola takabilir.

Disk oynatıcıyı takarken, sadece konsolun altındaki kapağı değiştirmek ve diski yerleştirmek için bir açıklık içeren modeli koymak gerekiyor. Başka bir deyişle, günün sonunda PS5 Slim, konsolun büyük ölçüde yeniden piyasaya sürülmesinden ziyade bir tasarım revizyonudur.

İlginizi çekebilir; Honor Play 50 Plus Tanıtıldı; İşte Özellikleri

PS5’i oyun için en iyisi yapan aynı teknolojik özellikler, takılabilir Ultra HD Blu-ray disk sürücüsü ve daha fazla dahili depolama için 1 TB SSD ile beraber geliyor.

Fiyat ve çıkış tarihi

PlayStation 5 Slim, belirli bir tarih olmaksızın Kasım ayında Sony tarafından piyasaya sürülecek. Şirkete göre, uluslararası dağıtım önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşecek ve şu anda satılan modelin yerini alacak. “Mevcut PS5 modelinin stokları tükendiğinde, yeni PS5 mevcut tek model olacak.”

    Disk oynatıcı dahil PS5: 499,99 Dolar

    PS5 Dijital Sürüm: 449,99 Dolar

    Ayrı disk oynatıcı: 74,99 Dolar

    Yeni PS5 yuvası: 29,99 Dolar

PS5 Slim ve yeni disk oynatıcısının resmi fiyatları Türkiye‘de açıklanmadı. Ancak uluslararası standartlar göz önüne alındığında konsolun fiyatlarının ülkede aynı kalması bekleniyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir