Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilim
  4. »
  5. Squid Game Tahtı You Dizisine Devretti!

Squid Game Tahtı You Dizisine Devretti!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
36 0

İsmini Güney Kore çocuk oyunundan alan aksiyon macera türündeki dizi son zamanların en çok ses getireni oldu. Çocuk oyunu denince akla hep saklambaç, körebe gibi masum oyunlar gelir. Dizideki karakterlerin ilk izlenimi de başlarda bu yöndeydi ta ki işler başka bir boyut kazanana kadar. Oyunun kazananına 40 milyon dolar para ödülü  vardır. Borçlu ve paraya ihtiyacı olan oyuncular, bu para için amansız ve ölümlü yarışın içerisinde bulurlar kendilerini.

Şimdilik 1. sezonu yayınlanan dizinin;  dijital yayın platformu olan  Netflix’in gelmiş geçmiş en başarılı dizisi haline geldi. Sektöre maliyetinden de fazla kazanç getiren Squid Game; şirketin hisselerini fazlasıyla artırdığı söyleniyor. Fakat bu dizinin bir rakibi var: You. 2018 yapımı olan Netflix’in vazgeçilmezi haline gelen You ilk bölümüyle izleyicilerin dikkatini çekiyor. Caroline Kepnes’ın romanından uyarlanan dizinin konusu ise şöyle:

Joe Goldberg isimli zeki bir kitapçının dükkanına gelen Guinevere Beck’e aşık olması ve bu aşkı takıntı haline gelişi anlatılmaktadır. Joe, Beck’in kalbini kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Beck’in en iyi arkadaşı olan Peach, Joe’nin bu takıntılı hali ne kadar şüphelendirse de engel olamaz ve Joe, çabalarının sonunda Beck’in kalbini kazanmayı başarır. Fakat Beck’in kalbini kazanan Joe’nun takıntıları artarak devam etmeye başlar. Dizi geçtiğimiz günlerde 3. sezonunun çıkmasıyla beraber toplamda 30 bölümü yayınlanmış oldu.

Squid Game 25 gün süren liderliğini You dizisinin 3. sezonu yayınlanması ile birlikte birinciliğini devretti. 15 Ekim Cuma günü 3. sezonunun yayınlanması ile bayrağı eline alan You; Netflix’in en çok izlenenler arasında Squid Game’i arkada bırakarak ilk sıraya oturdu. Bu iki dizi arasındaki tatlı rekabet bakalım değişen ve gelişen dizi sektörü Netflix izleyicilerinin merakla beklediği;  Squid Game’in  2. sezonu çıktıktan sonra nasıl olacak? Çıkar çıkmaz ses getiren Güney Kore yapımı dizi yeniden tahtın başına geçip, yeniden uzun bir süre bayrak sallayabilecek mi dersiniz?

What’s your Reaction?
8
1
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir