Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Steam Deck 2 Ne Zaman Gelecek?

Steam Deck 2 Ne Zaman Gelecek?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
67 0
steam deck 2

Valve mühendisi Steam Deck 2 hakkında açıklamalarda bulundu. Steam Deck’in arkasındaki sistem mimarlarından biri olan Pierre-Loup Griffais, Steam Deck’in halefi Steam Deck 2’nin en erken 2025’in sonuna kadar bulabileceğini belirtti. İşte detaylar.

Valve, Steam Deck 2’nin yeni ve daha güçlü bir versiyonunu ancak performans artışları yeterince büyükse inşa etmek isterken, Griffais “Bu performans kazanımlarının pil ömrü pahasına gelmesini istemiyoruz” açıklamasını yaptı. “Önümüzdeki birkaç yıl içinde yarı iletken endüstrisinde böyle bir gelişme olacağını sanmıyorum, ancak bunu izlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Sistem mimarı ayrıca Valve’ın neden Steam Deck 2’nin biraz daha güçlü donanıma sahip ara sürümlerini piyasaya sürmediğini de açıkladı. “Steam Deck’in geliştiricilere sabit bir performans hedefi sunmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Tüketiciler de her Steam Deck’in aynı oyunları oynayabileceği gibi basit bir mesaj almalı” dedi.

İlginizi çekebilir; Forza Motorsport 2023, Xbox Series X’te Önceden Yüklenebilir Durumda!

Steam Deck 2022 baharında piyasaya sürüldü. Valve o yıl, PC oyunculuğunu masaüstünden ayırmak istediğini ve el oyun konsolunun bunda büyük bir rol oynadığını belirtti. El konsolu, AMD’nin dört Zen 2 çekirdekli yarı özel bir apu’suna ve sekiz işlem birimine sahip bir RDNA 2 gpu’suna sahip.

Bu yılın Ağustos ayında Valve daha ucuza yenilenmiş Steam Deck’ler satmaya başladı. 64GB depolama alanına sahip versiyonun fiyatı 339 Euro, 256GB versiyonun fiyatı 439 Euro ve 512GB depolama alanına sahip versiyonun fiyatı 539 Euro fiyat etiketine sahip. Bu da yenilenmiş Steam Deck varyantlarını el cihazının normal perakende versiyonlarından yaklaşık yüzde 20 daha ucuz hale getiriyor. Steam Deck hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir