Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Steam için Oyunları Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Steam için Oyunları Gizleme Özelliği Kullanıma Sunuluyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
46 0
Steam

Bir sonraki büyük Steam indiriminin hemen öncesinde Valve, satın alımlarında biraz daha fazla gizlilik isteyen kullanıcılar için yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Beta güncellemesi ile birlikte, kullanıcılar Steam alışveriş sepetinin yeni bir sürümünü denemelerine ve sahip olunan oyunların herkese açık görünümden kaybolması için yeni bir seçeneğe kavuşuyor.

Steam alışveriş sepeti güncellemesi üç yeni özellik getiriyor. Yeni özel satın alma seçeneği, kullanıcıların oyunları daha kütüphaneye girmeden önce özel olarak işaretlemelerine olanak tanıyarak alışveriş sepetinin kendisinden kullanılabiliyor. Bu sayede satın alınan oyunların kullanıcı profillerinde görünmesi engellenecek ve hatta oyun oynarken arkadaşlardan gizlenebilecek.

İlginizi çekebilir; Steam, 2023 Yılının Özetini Yayınladı! Hemen Göz Atın

Ayrıca arkadaşlar için hediye satın almak genellikle yeni bir sepet oluşturmak ve her bir Steam hesabı için satın alma sürecinden geçmesi gerekecek. Yeni Inline hediye özelliği, birden fazla hediye satın almayı tek bir işlem haline getirmek için bunu kolaylaştırıyor.

Son olarak, beta kullanıcıları Steam sepetlerinin artık oturum açtıkları tüm cihazları arasında paylaşıldığını görecekler.

Özel oyunlar işlevi, halihazırda satın alınmış öğeleri de kapsıyor:

“Bugünden itibaren belirli oyunları özel olarak işaretleyebileceksiniz ve sizden başka biri tarafından görülebilecekleri her yerden kaybolacaklar. Buna sahipliğiniz, oyun içi durumunuz, oyun süreniz ve o oyundaki etkinliğiniz de dahil. Bu ek kontrol, Steam Kütüphanenizin çoğunu arkadaşlarınıza görünür tutmanıza olanak tanır, böylece ne oynadığınızı görebilir ve katılabilirler, ancak aynı zamanda bu oyunlardan birkaçını sadece kendinize saklayabilirsiniz.”

Bir oyunu Özel olarak işaretlemek aşağıdakileri yapabilecek:

 • Oyun artık Topluluk profilinizdeki oyunlar listesinde veya son oynanan oyunlar bölümünde görünmeyecektir.
 • Diğer kullanıcıların Arkadaş Listesindeki veya sohbetlerdeki durumunuz “Oyun İçinde” olarak değişmeyecektir.
 • Oyundaki etkinliğiniz (başarım kilidi açma veya “İlk kez oynadım” gibi) Arkadaş Listenizdeki kişilerin Etkinlik akışında görünmeyecektir.
 • Bir Arkadaşı Mağazasına göz atarken, profiliniz “Bu oyuna sahip olan arkadaşlar” bölümünde görünmeyecektir.
 • Eğer bir Arkadaşı özel olarak işaretlediğiniz bir oyunu hediye olarak satın almaya çalışırsa, oyuna zaten sahip olduğunuz görünmeyecektir.
 • Topluluk Profilinizdeki vitrinler oyunu veya oyunun başarılarını göstermeyecektir (“Nadir Başarılar” vitrini gibi).
 • Oyun Özel olarak işaretliyken oyun için Takas Kartları almayacaksınız.
 • Aynı ağdaki diğer kullanıcıların oyun indirmesine izin vermek için “Yerel Ağ Üzerinden Oyun Dosyası Aktarımı” ayarını değiştirdiyseniz, Özel olarak işaretlenmiş oyunları aktaramazlar.

Oyunlar alışveriş sepetinden, doğrudan bir web tarayıcısından oyun listesinden veya Oyun sayfası > Ayarlar > Yönet’e giderek Steam istemcisi aracılığıyla özel olarak işaretlenebilir.

Steam istemci beta sürümüne girmek ve yeni özellikleri kullanmak için Steam Ayarları’ndaki Arayüz sekmesine gidin ve İstemci Beta Katılımı açılır menüsünü kullanın. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir