Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Steam’de basit muz oyunu büyük ilgi gördü

Steam’de basit muz oyunu büyük ilgi gördü

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
steam

Steam platformunda sıradışı bir oyun, 100 binden fazla oyuncuyu cezbetmeyi başardı. “Banana” adlı bu oyunun konsepti son derece basit: Oyunculara bir muz görüntüsü sunuluyor ve tek yapmaları gereken üzerine tekrar tekrar tıklamak.

Oyunun geliştiricileri, aldatıcı derecede sade önermesine rağmen, Banana’nın bir anda 137 binden fazla Steam kullanıcısını büyülediğini açıkladı. Bu rakam, popüler oyunlar Helldivers 2 ve Ghost of Tsushima‘nın toplam oyuncu sayısından daha fazla.

steam-muz-oyunu
Steam

Muzlara Tıklamanın Eğlencesi

Binlerce oyuncu, muzlara tıklayarak bu garip oyunu deneyimledi. Çoğu, heyecan verici bir şey olmadığını fark edip oyunu bıraksa da bazıları uzun süre muzlara tıklamaya devam etti.

İlginizi çekebilir; 1,900 TL’lik oyun Epic Games Store’da ücretsiz oldu

Banana aslında sadece bir hobi değil, aynı zamanda oyuncuların nadir muz görünümlerini toplayıp Steam Pazar’ında satabileceği ticari bir platform. Fiyatları 3 cent’ten 300 Euro’ya kadar değişen bu nadir muzlar, oyun içinde gelişen sanal bir pazar oluşturdu.

Bu sıra dışı oyunun başarısı, en iddialı oyunların her zaman en popüler olmayabileceğini bir kez daha kanıtladı. Basit bir konsept bile, oyuncuların ilgisini çekmeyi başarabilir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir