Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tencent, Halo 4 tasarımcısının ABD’deki oyun stüdyosunu kapattı

Tencent, Halo 4 tasarımcısının ABD’deki oyun stüdyosunu kapattı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
133 0
tencent

Reuters haber ajansının haberine göre Tencent Team Kaiju’yu kapattı. Bu ABD oyun stüdyosu üçlü A çok oyunculu bir oyun üzerinde çalışıyordu. Stüdyonun başında Halo 4’ün tasarım direktörü olan geliştirici Scott Warner bulunuyordu.

Eurogamer, Team Kaiju’nun kapanmış gibi göründüğünü ilk fark eden oldu. Örneğin, oyun stüdyosunun web sitesi son zamanlarda çevrimdışı. Team Kaiju’nun LinkedIn sayfasına da artık ulaşılamıyor. Tencent Team Kaiju’nun kapatıldığını hiçbir zaman kamuoyuna duyurmadı.

Ancak anonim bir kaynağın Reuters’e verdiği bilgiye göre, Çinli teknoloji devi stüdyoyu bu yılın Haziran ayında kapattı. Team Kaiju çalışanları daha sonra başka bir Tencent oyunu üzerinde çalışmak üzere transfer edildi. Scott Warner, LinkedIn profiline göre Nisan 2023’te stüdyodan ayrılmıştı. Tencent Reuters’ın sorularına yanıt vermedi.

İlginizi çekebilir; Twitch, ‘Sanatsal Çıplaklık’ Politikasını Geri Çekti: Detaylar Haberimizde

Team Kaiju üçlü A çok oyunculu bir oyun üzerinde çalışıyordu. Stüdyo, EA, Oculus ve Ubisoft’ta çalışmış olan Scott Warner ve Battlefield emektarı Rositza Zagorcheva tarafından kurulmuştu. Team Kaiju’nun üzerinde çalıştığı oyun hakkında, projenin büyük bir bütçeye sahip olduğu dışında somut bir ayrıntı bilinmiyordu.

Tencent yıllardır Batı’da genişliyor. Team Kaiju da dahil olmak üzere kendi stüdyolarını kurmanın yanı sıra Epic Games, Ubisoft, Supercell, Paradox Interactive ve daha pek çok şirkete yatırım yaptı. Şirket ayrıca Dying Light’ın yapımcısı Techland’i de satın almak istiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir