Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Ters kablosuz şarj iPhone 13 ile Apple akıllı telefonlara gelebilir

Ters kablosuz şarj iPhone 13 ile Apple akıllı telefonlara gelebilir

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
0

Max Weinbach 13 serisi iPhone’ların güçlendirilmiş MagSafe mıknatıslarla geleceğini söylemişti ve şimdi mevcut ürün serisine kıyasla yeni iPhone’ların daha büyük kablosuz şarj bobinlerini de barındıracağını ekledi .

Büyütülmüş bobinler, sıcaklık yönetiminde daha başarılı olup daha yüksek watt sağlayabilirler. Şimdilik MagSafe , iPhone 12’yi 15W‘a kadar kablosuz şarj edebiliyor.

Weinbach, büyük şarj bobininin iPhone 13’ün ters kablosuz şarja erişim sağlayacağının bir işareti olduğunu düşünüyor. iPhone 12 serisi teorik olarak ters kablosuz şarj yeteneğine de sahip, ancak Apple bu özelliği devre dışı bırakmış durumda. Çoğu akıllı telefon üreticisinin aksine Apple, şarj özellikleri konusunda temkinli ve yavaş davranıyor.

Aslında iPhone 11 serisi  AirPods’u ve diğer kablosuz şarj destekleyen ürünleri sırtında şarj edebilmesi gerekiyordu, ancak  özellik iptal edildi. Bu özellik yakın gelecekte mutlaka gelecek, ancak güvenilir bir kaynak bunun bu yıl olmayacağını idda ediyor .

14 Eylül‘de duyurulması beklenen ciahzların, Apple A15 Bionic çip, daha küçük bir çentik, geliştirilmiş pil ömrü, daha iyi kameralar ve portre modu video seçeneğine sahip olmaları bekleniyor . Pro modelleri ayrıca muhtemelen 120Hz ekrana ve LiDAR sensörüne sahip olacak.

What’s your Reaction?
14
11
0
2

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir