Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Threads Aylık 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Threads Aylık 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
76 0
Threads

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram‘ın metin tabanlı yan ürünü Threads uygulamasının şu anda 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Meta Threads’i bu yılın başlarında X (eski adıyla Twitter) ile rekabet etmek için tanıttı.

Zuckerberg yaptığı açıklamada; “Threads hakkında hızlı bir güncelleme yapmak istiyorum. Şu anda üç aydayız ve gidişattan çok memnunum. Şu anda aylık 100 milyonun biraz altında aktif kullanıcı var ve artık topluluğu daha da büyütmeye odaklanacağımız noktaya geliyoruz.

“Söyleyebileceğimiz kadarıyla, insanlar şu ana kadar bunu sevdi. Uzun zamandır biraz daha olumlu bir milyar kişilik bir kamuya açık sohbet uygulaması olması gerektiğini düşünüyordum ve bence bunu birkaç yıl daha sürdürürsek vizyonumuza ulaşma şansımız yüksek.” dedi.

Threads bu yıl temmuz ayında, Twitter’ın yeni sahibi tarafından beklenmedik bir şekilde yeniden markalaştırılmasından haftalar önce piyasaya sürüldü. Gelişi, Mark Zuckerberg’in 11 yıllık sessizlikten sonra Twitter hesabından paylaşım yapmasına yetecek kadar büyük oldu.

Mikroblog platformu, haftalar geçtikçe kaybolan umut verici bir başlangıç yaptı. Meta, kullanıcıların Instagram hesaplarını kullanarak Threads’e kaydolmalarını kolaylaştırdı ve Instagram arkadaşlarını önceden takip etmelerini sağladı.

İlginizi çekebilir; Google Chrome’un Yeni IP Koruması Kullanıcı Gizliliğini Hedefliyor

Sadece bir haftada 150 milyon indirmeyle, Niantic’in Pokémon GO’sunu geçerek en hızlı uygulama lansmanına sahip olma tacını hızla ele geçirdi. Ancak, kullanıcılar kısa süre sonra bazı temel özelliklerden yoksun, yarı pişmiş bir platforma davet edildiklerini fark ederek gemiyi terk etmeye başladılar. Instagram başkanı Adam Mosseri hasar kontrolü için öne çıktı ve kullanıcılara bir dizi özelliğin “listede” olduğuna dair güvence verdi.

Takip sekmesi, web versiyonu, anahtar kelime araması gibi çeşitli eksik özellikler sonraki güncellemelerde eklendi. Bununla birlikte, uygulamaya doğrudan mesajlaşma getirme planları yok. Meta ayrıca gelecekteki bir güncellemenin kullanıcıların Instagram hesaplarına veda etmeden Threads profillerini silmelerine olanak tanıyacağını doğruladı.

Meta, Threads’in tanıtımı söz konusu olduğunda taş üstünde taş bırakmıyor. Hem Zuckerberg hem de Mosseri platformda sık sık aktif oluyor, kullanıcılarla etkileşime giriyor ve yeni özelliklerle ilgili güncellemeleri paylaşıyor.

Kullanıcıları platforma çekmek amacıyla Meta, Facebook ve Instagram akışlarında Threads gönderilerinin karusellerini göstermeye başladı. Instagram uygulamasında da Threads’te bir paylaşım yapıldığında bildirimler görüntüleniyor ve bildirime dokunulduğunda hızlı bir şekilde uygulamaya ulaşılıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir