Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TikTok Video Yükleme Süresini Uzatıyor

TikTok Video Yükleme Süresini Uzatıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
48 0
TikTok

TikTok, mevcut sınırdan beş dakika daha uzun olan 15 dakikaya kadar video yüklemeyi test ediyor. Bu yenilik ilk olarak sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. İşte detaylar.

Yayına göre, TikTok yalnızca yeni sınırın belirli bölgelerdeki seçilmiş bir grup kullanıcıyla test edildiğini açıkladı, ancak daha fazla ayrıntı vermedi. Örneğin, uzatılmış kayıt uzunluğunun herkes için yayınlanıp yayınlanmayacağı ve ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Navarra, Threads profilinde şirket tarafından teste katılan kişilere gönderilen mesajın bir ekran görüntüsünü paylaştı. Görüntü, daha uzun videoların hem hizmetin uygulaması hem de tarayıcılar aracılığıyla erişilen web sürümü aracılığıyla yüklenebileceğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Yeni Arayüz ve Yeni Renklerle Güncellendi

TikTok videolarının uzatılmış uzunluğu, yemek tarifleri, eğitim içeriği, her türlü öğretici ve komedi skeçleri gibi materyalleri duyurmak için ekstra zaman sağlayarak içerik oluşturuculara bir dizi avantaj getirebilir.

TikTok YouTube ile rekabet mi ediyor?

TikTok’taki 15 dakikalık videolarla, kısa videolar paylaşmak için doğan uygulama gelecekte YouTube ile rekabet etme niyetinde olduğunun işaretlerini veriyor.

Google platformu, daha kısa materyalleri tercih edenler için kendi versiyonuna sahip olmasına rağmen, her zaman uzun biçimli içeriklere ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Çin merkezli hizmetin zaman içinde sınırı genişletmesi dikkat çekicidir. Başlangıçta en fazla 15 saniyelik videolara izin veren uygulama daha sonra 60 saniye, üç dakika, beş dakika ve hatta geçen yıl bazı kullanıcıları memnun etmeyen 10 dakikaya kadar çıktı.

Şirketin rekabeti artırmayı ve artan sayıda YouTube kullanıcısını çekmeyi gerçekten planladığının bir başka göstergesi de içeriğin Google’ın uygulamasıyla aynı şekilde görüntülenmesine olanak tanıyan yatay tam ekran modu ile yapılan testte ortaya çıktı. Bu seçenek TikTok tarafından geçen yılın sonunda belirli bölgelerde küçük bir grup insanla yayınlanmaya başladı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir