Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türk Oyun Devi Royal Match Candy Crush’ı Tahttan İndirdi!

Türk Oyun Devi Royal Match Candy Crush’ı Tahttan İndirdi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
Royal-Match

İstanbul merkezli Dream Games tarafından geliştirilen Royal Match, mobil oyun pazarında fırtınalar estiriyor. 10 yılı aşkın süredir zirvede yer alan Candy Crush‘ı tahttan indiren Royal Match, şu anda en çok ciro yapan mobil oyun unvanını taşıyor.

2 Yılda Zirveye Ulaştı

2021 yılında piyasaya sürülen Royal Match, sadece 2 yılda mobil oyun pazarının zirvesine ulaşmayı başardı. Financial Times’ın haberine göre, Dream Games’in küçük ekibi tarafından geliştirilen bu bulmaca oyunu, kullanıcıların kalbini fethetti.

Candy Crush’ı Geride Bıraktı

Data.ai’nin verilerine göre, Temmuz ayında en çok ciro yapan oyun olan Royal Match, 160 milyon aktif kullanıcısı olan Candy Crush’ı geride bıraktı. Royal Match’ın yıllık brüt satış hasılatı ise 2 milyar doları aşmış durumda.

Royal Match’ın başarısının arkasında birçok etken yatıyor. Oyunun yüksek görüntü kalitesi, ilgi çekici hikayesi ve sürükleyici oynanışı kullanıcıları cezbediyor. Ayrıca, oyunun her yaştan oyuncuya hitap etmesi de başarısında önemli rol oynuyor.

İlginizi çekebilir; Epic Games Günün Ücretsiz Oyununu Duyurdu!

Royal Match’ın başarısı Dream Games’i de motive ediyor. Şirket, Royal Match’ın devamı olan Royal Kingdom ile liderliğini sürdürmeyi planlıyor.

Dream Games, Peak Games’i Zynga’ya satan deneyimli bir ekip tarafından kuruldu. Şirketin CEO’su Soner Aydemir, Royal Match’ın başarısında önemli rol oynadı.

Dream Games’in 200 kişilik ekibi, oldukça özgün bir çalışma ortamına sahip. Şirketin merkezinde 35 koltuklu bir sinema salonu bulunuyor. CEO Soner Aydemir, ekibin düzenli olarak film izlediğini ve ardından oyunları analiz ettiğini söylüyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir