Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Türk Telekom ve Nokia 6G için Anlaştı!

Türk Telekom ve Nokia 6G için Anlaştı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
63 0
Turk-Telekom

Mobile World Congress 2024’te bir araya gelen Türk Telekom ve Nokia, 6G teknolojisinin geliştirilmesi ve entegrasyonu için önemli bir adım attı. İki şirket arasında imzalanan iyi niyet anlaşması, Türkiye’nin gelecek nesil iletişim teknolojisine hazırlanmasında kritik bir rol oynayacak.

Anlaşma kapsamında Türk Telekom ve Nokia, ortak denemeler geliştirerek 6G’nin Türkiye’deki potansiyelini keşfedecek. Bu iş birliği, Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandıracak ve dijital altyapısını güçlendirecek.

İlginizi çekebilir; Turkcell, Uydu Üzerinden Haberleşme Çalışmalarına Başlıyor!

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, konuyla ilgili olarak basına yaptığı açıklamada “Türkiye’de dijital dönüşümün öncü kurumu olarak, iştiraklerimiz ve 6G alanındaki yetkin mühendislerimizle tüm çalışmalarımızı millî sorumluluk bilinciyle gerçekleştiriyoruz. Dijital çağın olanaklarını dünyayla aynı anda Türkiye’ye sunmak için çalışıyoruz. Bu motivasyonla çıktığımız yolda, teknolojiyi insanlığın iyiliği ve faydası için üreten, geliştiren ve sektörlere değer katan, dünyanın sayılı operatörlerinden biri olmanın da gururunu yaşıyoruz. Ulaşım, sağlık, eğitim, tarım, eğlence ve kentleşmede 5G ve ötesi teknolojilerin sunduğu çözümlere kesinlikle çok ihtiyaç var. Bugün, değerli iş ortağımızla 5G Advanced kapsamındaki iş birliğimizi genişletiyoruz. 6G’ye taşıyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Nokia’yla 6G konusundaki çalışmalarımızın sadece ülkemiz için değil küresel anlamda da faydalı açılımları beraberinde getireceğine yürekten inanıyoruz. İş ortağımıza, bu iş birliği için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Nokia Türkiye Başkanı Selim Ergun, konuyla ilgili olarak basında yaptığı açıklamada “6G, dünyayı dönüştürme potansiyeline sahip bir teknolojidir. Türk Telekom ile olan bu iş birliği, Türkiye’nin bu dönüşümün ön saflarında yer almasını sağlayacak. Birlikte çalışarak, 6G’nin Türkiye’ye ve tüm dünyaya sağlayacağı faydaları en üst düzeye çıkaracağız.”

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir