Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türkiye’de Satılan Toblerone Çikolatalar İçin Toplama Kararı Alındı

Türkiye’de Satılan Toblerone Çikolatalar İçin Toplama Kararı Alındı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
179 0
Toblerone

Kent Gıda, Türkiye’de satışını gerçekleştirdiği Toblerone sütlü çikolata ürünü için geri çağırma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, ürünün içinde yabancı bir plastik madde tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, “OOY4033553” lot numaralı Toblerone sütlü çikolata ürünü, İsviçre’de üretilmiş ve Türkiye’ye ithal edilmiş. Şirket, bu üründen satın alan tüketicilerden ürünü tüketmemeleri ve iade için Mondelēz International Türkiye’nin tüketici hizmetleri ekibiyle iletişime geçmeleri çağrısında bulundu.

Kent Gıda, geri çağırma kararının tek bir ürün bazında yapıldığını ve diğer Toblerone ürünlerini etkilemediğini belirtti. Şirket, ürünün geri çağrılma sürecini yakından takip ettiğini ve tüketici güvenliği için gerekli tüm önlemleri aldığını vurguladı.

İlginizi çekebilir; Togg T10X’in Kurasız Siparişleri 20 Ocak’ta Başlıyor

Tüketicilere uyarı

Tüketici Koruma Kurumu (TCK), Kent Gıda’nın Toblerone çikolata için aldığı geri çağırma kararını duyurdu. TCK, tüketicileri söz konusu ürünü satın almamaları ve tüketmemeleri konusunda uyardı.

Plastik madde bulaştı

Firmanın tüketicilerden gelen şikayetler çerçevesinde yapılan inceleme sonrasında ürünlere plastik bir maddenin bulaştığını tespit ettiği öğrenildi.

Bulaşı kaynağı tespit edildi

Kent Gıda KAP’a yaptığı açıklamada bulaşı kaynağının tespit edildiğini ve tekrar oluşmasını engelleyecek önlemleri alacaklarını iletirken, bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğini aktarmadı.

TCK’nın açıklamasında, “Kent Gıda’nın geri çağırma kararı aldığı OOY4033553 lot numaralı Toblerone sütlü çikolata ürünü, içinde yabancı bir plastik madde tespit edildiği için insan sağlığı açısından risk teşkil etmektedir. Bu nedenle, tüketicilerin söz konusu ürünü satın almamaları ve tüketmemeleri önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir