Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter’a Merakla Beklenen Özelik Geliyor!

Twitter’a Merakla Beklenen Özelik Geliyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
37 0

Uzun zamandır merakla beklenilen Tweet düzenleme buton özelliği üzerinde çalıştığını ve yakın bir zamanda geleceğini duyuran Twitter, kullanıcılarını heyecanlandırdı.   

Kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır istenen özellik, çoğu kez sosyal medyanın konusu olmuştu. Ve şirketin yüzde 9.2 hissesini satın alan Elon Musk tarafından da geçtiğimiz dönemde gündeme getirilen Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Tweet düzenleme butonu geliyor!

Şirket, tweetlerin paylaşıldıktan sonra düzenlemesine dair izin verilebileceği bir buton üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun bir süredir beklenilen özellik olan tweet düzenleme özelliği sayesinde harf hatasına düşünmeyecek ve belirli bir kısmını düzenlemek istediğiniz tweetleri kaldırıp tekrar paylaşmanız gerekmeyecek.

Twitter’ın gece geç saatlerde yaptığı açıklama ise şöyleydi;

şimdi herkes soruyor…

evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz!

hayır, fikri bir anketten almadık ????

Neyin işe yaradığını, nelerin yaramadığını ve nelerin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda @TwitterBlue Laboratuvarlarında testleri başlatıyoruz.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, geçmişte yaptığı konuşmalar sırasında böyle bir özellik ekleme konusunda isteksiz olduğunu belirtmişti. Zira paylaşılan bir Tweet, geniş kitlelere ulaştıktan sonra değiştirilirse (tamamı değiştirilebilir olursa) anlamının bozulabileceğinden endişe ettiğini dile getirdi. Bu nedenle kendi hesabına gelen “Ne zaman bu özelliği getireceksiniz?” şeklindeki sorulara, “muhtemelen hiçbir zaman” şeklinde yanıt veriyordu. Tabii zaman içerisinde Facebook ve Instagram gibi pek çok platform kullanıcılardan gelen bu geri bildirimi olumlu bir şekilde değerlendirerek düzenleme butonlarını aktif etti. Üstelik bu durum şimdiye kadar Dorsey’in endişelendiği gibi olumsuz bir duruma da sebep olmadı.

Tabii şirket aslında geçtiğimiz 1 Nisan günü, bir düzenleme butonu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Fakat bunu 1 Nisan şakası olarak paylaştığı düşünüldü. Ancak Twitter ürün sorumlusu Michael Sayman daha sonra bu tweet’i şirketin özellikle ilgili “resmi açıklaması” olarak işaret etti.

Bugün itibariyle şirketin yüzde 9.2’lik hissesini elinde tutan Elon Musk, daha önce kullanıcılara bu özelliğin gelmesini isteyip istemediğini sorduğu bir anket yayınlamıştı. Burada da sonuç büyük bir çoğunlukla istendiği yönünde çıktı. Fakat Twitter, bugün yaptığı açıklamada anket sebebiyle bu özelliğin gelmediğini, hatta 1 yıl önce geliştirmeye başladıklarını söyledi.

 

What’s your Reaction?
0
3
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir