Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Üniversite Öğrencilerine Yönelik Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Düzenlemesinde Son Aşama Tamamlandı!

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Düzenlemesinde Son Aşama Tamamlandı!

Merakla beklenen, gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesinin tüm detayları belli oldu! Peki, şartları neler?

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
60 0
Vergisiz telefon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarla gün yüzüne çıkan vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesini, bugünkü kabine toplantısının ardından resmen duyurdu. İşte düzenlemenin kapsamı ve ne kadar indirim uygulanacağı!

Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar uygulaması

Uygulamanın detaylarına ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgün eğitimde öğrenim gören öğrencilere yönelik: 9 bin 500 TL’yi aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 TL’yi geçmeyen şekilde destek vereceğiz. Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4’üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7’si kadar tutarda destek sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Düzenleme kapsamındaki bazı akıllı telefonlar

Telefon Modeliİndirimsiz Fiyatİndirimli Fiyat
Honor X9a9199 TL5.152 TL
Realme 109499 TL5.320 TL
Samsung A329399 TL5.264 TL

Öğrencilere aylık 10 GB ücretsiz mobil internet

Erdoğan; cep telefonlarına kavuşan üniversite öğrencilerine, bir hatla sınırlı olmak koşuluyla, 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz mobil internet paketi tanımlanacağının müjdesini verdi. Bu mobil internet; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerine ücretsiz olarak aktarılacak.

internet

Teknolojik cihaz desteği ve ücretsiz 10 GB internet paketi desteği ile üniversite öğrencilerinin teknolojiye erişimini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan, uygulama esaslarının bakanlarca belirleneceğini aktardı. Ayrıca gençkart detaylarına da değinen Cumhurbaşkanı,18 yaşına giren gençlerin bu kart sayesinde müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden faydalanabileceklerini bildirdi.

Peki, siz ÖTV ve KDV’siz cep telefon ve bilgisayar düzenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamadan yararlanabilmek için gereken şartlar sizce olması gerektiği gibi mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
3
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir