Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Valve’nin yeni oyunu sızdırıldı; İşte tüm bilinenler

Valve’nin yeni oyunu sızdırıldı; İşte tüm bilinenler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
56 0
valve

Valve, Dota 2, Team Fortress 2, Overwatch, Valorant, Smite ve Orcs Must Die’ın bir karışımı olarak tanımlanan yepyeni bir kahraman nişancı oyunu üzerinde çalışıyor. İşte haberin detayları

Valve yeni bir oyun yapmayalı dört yıldan fazla oldu, ancak bu durum değişmek üzere. Valve, son birkaç gündür yaşanan sızıntılarla ortaya çıkan Deadlock adlı yeni bir oyunla takım tabanlı nişancı köklerine geri dönüyor.

İlginizi çekebilir; Call of Duty Game Pass’e geliyor!

Deadlock ilk olarak Valve’ın oyun geliştirme sürecini takip etmesiyle tanınan X/Twitter kullanıcısı gabefollower tarafından sızdırıldı. Kullanıcı Deadlock’un kule savunma mekaniklerine sahip üçüncü şahıs, 6’ya 6 kahraman nişancı oyunu olacağını iddia etti. Sızıntıya göre oyun, Counter-Strike gibi oyunlarda Valve tarafından belirlenen bir geleneği takip ederek klasik 4 şeritli düzene dayalı haritalara sahip olacak.

Oyun “Dota 2, Team Fortress 2, Overwatch, Valorant, Smite, Orcs Must Die’ın bir kombinasyonu” olarak anılırken, ayrıca oyunun başlangıçta Neon Prime olarak bilindiği ve fanteziye dönmeden önce bir bilim kurgu ortamına sahip olduğu iddia edildi. Valve’in, geliştiricinin 2012 yılı civarında üzerinde çalıştığı ve iptal edilen uzay korsan oyunu Stars of Blood’ın parçalarını toplamış gibi duruyor.

Resmi olmayan açıklamanın yanı sıra, oyunun oyun test yapısından alınan ekran görüntülerinin sosyal medyada viral olması uzun sürmedi. Ekran görüntülerinde Riot’un rekabetçi nişancı oyunu Valorant’takilere ürkütücü derecede benzeyen bir kullanıcı arayüzü ve karakterler görülüyor. Görüntülerde görüldüğü gibi kahramanlardan birinin adı Grey Talon olacak ve “yırtıcı” bir oyun tarzını destekleyen okları ve yetenekleri olan gelişmiş bir yay kullanacak.

Her kahramanın dört özel yeteneğe erişimi olacak ve amacı açıklanmayan “küreleri” güvence altına almak için “koridor mücadelelerini” tamamlayabilecek. Haritaların görsel tarzı, oyunun şu anda Counter-Strike 2, Dota 2 ve Half-Life Alyx gibi oyunlara güç veren Valve’ın Source 2 motoruyla inşa edildiğini gösteriyor.

YouTuber Tyler McVicker’a göre, oyun şu anda Kapalı Alfa aşamasında ve birçok YouTuber da Gizlilik Sözleşmesi kapsamında oyunu test etmeye davet edildi. Aynı şey CS2’nin piyasaya sürülmesinden önce de yaşanmış ve bazı detaylar alfa testleri sırasında sızdırılmıştı. Oyunu test eden bu kadar çok insan varken, Deadlock oyununu yakında zamanda göreceğiz. Valve’in Deadlock’u yakın gelecekte resmi olarak açıklaması bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir