Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. VPN ile ucuza alınan YouTube Premium abonelikleri iptal ediliyor

VPN ile ucuza alınan YouTube Premium abonelikleri iptal ediliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
45 0
YouTube

YouTube, VPN’ler aracılığıyla daha ucuz Premium aboneliklere erişmeye çalışan kullanıcılara yönelik bir baskı uyguladığını duyurdu.

Birçok Reddit kullanıcısının VPN kullanarak başka ülkelerden kayıt yaptırdıkları için Premium planlarının iptal edildiğini bildirmesi, VPN’lerin kullanıcıların konumlarını gizleme ve daha düşük abonelik maliyetlerine erişme becerisi nedeniyle YouTube’u harekete geçirdi.

İlginizi çekebilir; Starlink’in Türkiye’ye gelişi bir kez daha ertelendi

Bir YouTube sözcüsü TechCrunch’a yanlış kayıt ülkelerini tespit edebildiklerini ve kullanıcıların fatura bilgilerini doğru bir şekilde güncellemelerini gerektirdiklerini söyledi.

YouTube
YouTube Logo 2020 1024x512

YouTube’un Hesap İptallerine Yanıtı

YouTube belirli iptaller hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak PCMag’e konuşan bir Google destek temsilcisine göre, sahte kayıt ülke bilgilerini kullanan hesapların Premium üyelikleri sonlandırıldı ve etkilenen kullanıcılar e-posta ve uygulama içi mesajlarla bilgilendirildi.

Örneğin, YouTube Premium Ukrayna’da aylık 2,30 £ iken ABD’de 13,99 $’dır ve bu da baskıya neden olan fiyat farklılıklarını göstermektedir.

Bu çaba Ukrayna’nın ötesinde, bölgesel fiyatlandırma farklılıklarından yararlanan çeşitli ülkelerdeki kullanıcılara da uzanarak Google’ın küresel olarak adil fiyatlandırma konusundaki kararlılığına işaret ediyor.

Bu hamle, YouTube’un kullanıcıların fiyatlandırma farklılıklarını istismar etmesini önlemeyi ve tüm aboneler için adil muamele sağlamayı amaçlayan politikaları daha sıkı bir şekilde uygulamaya yönelik daha geniş stratejisiyle uyumludur.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir