Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. watchOS 11 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

watchOS 11 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
21 0
watchos-11

Apple bugün Apple Watch için bir sonraki büyük yazılım güncellemesi olan watchOS 11 ‘in ön gösterimini yaptı.

Yenilikler arasında Aktivite Halkaları artık haftanın gününe göre ayarlanabiliyor ve dinlenme günü için duraklatılarak kullanıcıların ödül serilerini devam ettirmelerine olanak tanıyor.

Yeni Vitals uygulaması, günlük sağlık istatistiklerini geçmiş verilerle karşılaştırarak ve sağlık verilerinin normal aralığın dışında olduğu durumları vurgulayarak günlük sağlık durumuna genel bir bakış sunuyor.

İlginizi çekebilir; Apple visionOS 2 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Döngü takibi artık gebelik yaşı tahminlerini gösteriyor ve yüksek kalp atış hızı bildirim eşikleri gibi şeyleri gözden geçirmek için grafiklerde gebeliği gösteriyor.

watchOS 11, kullanıcıların zaman içindeki yoğunluğu takip etmelerine yardımcı olan yeni bir “antrenman yükü” özelliği içeriyor. Yeni bir algoritma, tahmini efor derecenizi ve antrenman yükünüzü hesaplamak için kalp atış hızı, rakım, egzersiz süresi ve yaş ve kilo verilerini kullanıyor.

Yeni widget’lar akıllı yığına otomatik olarak eklenecek; yeni bir ülkeye gittiğinizde çeviri uygulaması otomatik olarak açılacak veya yağmur yaklaştığında hava durumu uygulamaları gösterilecek. Canlı Etkinlikler de Apple Watch’a geliyor.

Antrenmanları bağlayarak bir arkadaşınıza gece geç saatlerde yaptığınız koşuyu güvenle tamamladığınızı ve eve sağ salim döndüğünüzü bildirebiliyorsunuz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir