Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp arama sayfasının arayüzünü yeniliyor

WhatsApp arama sayfasının arayüzünü yeniliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
35 0
whatsapp

WhatsApp, Android için en son beta güncellemesinde arama deneyimini iyileştiren yeni bir özellik sunuyor. Güncelleme 2.24.12.14 ile gelen yenilenmiş alt arama çubuğu, daha modern ve kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor.

Yeni alt arama çubuğunda, görüntülü aramaya geçme, hoparlörü açma, aramayı sessize alma ve sonlandırma gibi işlevler için basitleştirilmiş düğmeler yer alıyor. Düğmeler, yarı şeffaf arka plan dairelerinde düzenlenmiş. Merkezde ise daha büyük bir profil resmi bulunuyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp için yapay zeka ile görüntü oluşturma özelliği yolda

whatsapp

Arama ekranının sol üst köşesinde arama penceresini küçültme, sağ üst köşesinde ise devam eden aramayı grup araması haline getirmek için kişi ekleme seçeneği sunuluyor. Bu özellik şu anda beta kullanıcılarına sunulurken, önümüzdeki günlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması bekleniyor.

WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda Android beta sürümüne “Favoriler” filtresi de eklendi. Bu filtre, kullanıcıların önemli kişi ve grup sohbetlerini kolayca bulmasını sağlıyor.

Yeni alt arama çubuğunun iOS’a gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. WhatsApp, platformları arasında tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir