Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sunuyor

WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
82 0
whatsapp

WhatsApp, Kanallar adı verilen son özelliklerinden birini geliştirerek kullanımı çok daha cazip hale getirdi. Artık yöneticiler gönderilen mesajları düzenleyebilecek.

Geçtiğimiz Eylül ayında herkes için kullanıma sunulan ancak birkaç aydır uygulamada zaten mevcut olan Kanallar, WhatsApp’ın başlıca cazibe merkezlerinden biri haline geliyor. Daha önce WhatsApp, Kanallardaki mesajları düzenleme özelliğine sahip değildi, ancak son güncelleme ile bu özelliği getirmiş oldu.

Artık Kanallar içindeki bireysel mesajlar düzenlenebiliyor. Hesaplar veya şirketler Kanallarda “güncelleme” adı verilen mesajlar yayınladıklarında, mesajın içeriğini değiştirmek için 30 güne kadar süreleri olacak.

WhatsApp, Kanallarını daha da çekici hale getirecek

Kanallardaki mesajları düzenlemek oldukça kolay kullanılabiliyor. Android’de yöneticiler, düzenlemek istedikleri Zincirdeki mesaja dokunup basılı tutabilirler. Üç noktalı menü belirdiğinde, “Düzenle “yi seçmek kullanıcının yeni bir mesaj oluşturmasına olanak tanır ve bu da tik işaretine basılarak onaylanabilir. Tarayıcıda da süreç benzer olacak.

İlginizi çekebilir; Epic Games Haftanın Ücretsiz Oyunu Belli Oldu

Bununla birlikte, bir hesap bir kanaldaki bir mesajı düzenlediğinde, kanal kullanıcılarına değişikliği bildirmek için herhangi bir bildirim gönderilmediğine dikkat edilmelidir. Ayrıca, düzenleme işlevi şu anda mesajların metin içeriğiyle sınırlı olacak. Kullanıcılar Kanallarda zaten gönderilmiş olan fotoğrafları, videoları veya diğer medya türlerini veya dosyaları şuanlık için düzenleyemeyecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir