Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp, Discord Tarzı Yeni Sesli Sohbete Kavuşuyor

WhatsApp, Discord Tarzı Yeni Sesli Sohbete Kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
0
whatsapp

WhatsApp messenger, uygulamadaki gruplarda sesli konuşmalar oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliğe kavuşuyor.

Discord platformunun işleyişini andıran bu yeni özellik, sohbet katılımcılarının bir kısmı ya da tamamıyla sürekli bir sesli görüşme yapmanıza olanak tanırken, grubun geri kalanı normal şekilde aktif kalarak metin mesajları aracılığıyla konuşuyor.

WhatsApp zaten bir süredir gruplar halinde sesli arama yapmayı mümkün kılıyordu, yeni sesli sohbetler ise 33 ila 128 katılımcılı gruplarla oluşturulabiliyor. Bir sohbete istediğiniz zaman katılabilir, istediğiniz zaman ayrılabilir ve ayrıca herhangi bir mesaj veya bildirim almamak için sohbeti sessize alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Whatsapp Güncelleme Kanallar Nasıl Silinir?

Sesli arama kapasitesi 128 kişiye kadardır ve hesabınız birden fazla yerde bağlıysa bu özellik yalnızca ana cihazınızda çalışır. Dahası, tüm içerikler, grup içinde paylaşılan diğer mesajlar gibi uçtan uca şifrelenir.

whatsapp

WhatsApp gruplarında sesli sohbet nasıl yapılır

Kişilerinizle sürekli bir sesli görüşme yapmak için WhatsApp uygulamasına gidin ve sesli sohbeti başlatmak istediğiniz grubu açın.

Ardından ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve mavi bir ses dalgası şeklindeki özellik simgesine dokunun. Son olarak, sohbeti başlatmak için “Sesli sohbeti başlat” seçeneğine tıklayın ve daha fazla kişinin katılmasını bekleyin.

Şirkete göre, sesli sohbetler tüm kişiler ayrıldığında veya yalnızca katılan ilk veya son kişi hala sohbetteyse 60 dakika sonra otomatik olarak sona erecektir. Sohbet ekranındaki kırmızı “X” simgesine dokunarak sohbetten ayrılabilirsiniz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir