Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp E-posta Doğrulama Özelliğini Duyurdu

WhatsApp E-posta Doğrulama Özelliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
118 0
whatsapp

WhatsApp, hücresel kapsama alanının zayıf olduğu zamanlar için kullanıcıların hesaplarını telefon numarası kullanmaya alternatif olarak bir e-posta adresiyle bir cihazda doğrulamalarına izin vermeye başladı.

Bir hesabı e-posta adresine bağlamaya yönelik yeni seçenek, altı pinli bir kod aracılığıyla SMS doğrulamasının yerini almıyor ve bir WhatsApp hesabı açmak için hala kullanıcının bir numara vermesi gerekiyor. Ancak e-posta doğrulaması ile mevcut kullanıcılar artık hücresel servisleri kullanılamıyor olsa bile internet bağlantısı olan bir cihazda hesaplarını doğrulama imkanına sahip olma imkanını sağlıyor.

whatsapp

WABetaInfo tarafından tespit edilen yeni özellik, iPhone için WhatsApp’ın App Store’daki 23.24.70 sürümünün bir parçası olarak bugün kullanıma sunuluyor. Güncellenen uygulamada e-posta doğrulamasını kullanmak için Ayarlar sekmesine dokunun, Hesap’ı seçin ve ardından E-posta Adresi’ni seçin.

İlginizi çekebilir; WhatsApp, Yapay Zeka Destekli Sohbet Robotu Getiriyor

WhatsApp ayrıca, mesajlaşma hizmetindeki kişilere başkalarıyla iletişim kurarken ek bir gizlilik katmanı sağlayabilecek bir kullanıcı adı özelliği üzerinde de çalışıyor.

Kullanıcı adı özelliği henüz geliştirme aşamasında olduğundan, kullanıma sunulduğunda nasıl çalışacağını söylemek için henüz çok erken, ancak platform, Telegram’a benzer şekilde, kullanıcıların telefon numarası yerine bir kullanıcı adı girerek diğer kişilere ulaşmasına izin vermeyi amaçlıyor olabilir.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarını dinlemeye devam ediyor. Yeni özellik epeyce beğenilecek gibi. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir