Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp E-Posta Kimlik Doğrulaması Sunacak

WhatsApp E-Posta Kimlik Doğrulaması Sunacak

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
18 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların mesajlaşma hesaplarına bir e-posta adresi eklemelerine izin verecek. Bu yenilik, platformun beta sürümünün bir parçası olarak ortaya çıkmıştı, ancak genel kullanıma sunulması için henüz bir tarih yok. İşte detaylar.

Özellik ilk olarak iOS’un 23.23.1.77 beta versiyonunda ortaya çıktı. Özellik ilk olarak geçtiğimiz Cuma günü WABetaInfo tarafından duyurulurken, güncellemenin başlangıç aşamasında olduğunu ve kademeli olarak yayınlanlanması bekleniyor.

whatsapp

Uygulamayı güncelledikten sonra, hesap ayarlarınızda yeni bir bölüm görünecektir. Bununla birlikte, kullanıcılar erişimi garanti altına almak için SMS koduna ek olarak başka bir yöntem ekleyebilecekler. “E-posta Adresi” seçeneğini seçmeniz ve bilgileri girmeniz yeterlidir.

Ayrıca, kayıt olmasına rağmen, kişilerin kullanıcı tarafından kaydedilen e-posta adresini görüntüleyemeyeceğini de belirtmek gerekir. Yani bu sadece mevcut başka bir güvenlik özelliği.

WhatsApp hesabınızı korumak için başka bir seçenek

E-posta adresini WhatsApp hesabıyla ilişkilendirme olanağının eklenmesiyle, kullanıcılar erişimlerini kaybetmemek için başka bir alternatife daha sahip olacaklar. Ayrıca uygulama, bilgilerinizi almak için SMS kullanımına da izin veriyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Fotoğraf ve Belgeleri Daha İyi Hale Getiriyor

E-posta adresi bağlantısı özelliği olsa bile, WhatsApp profilinize giriş yapmak için hala bir mobil cihaza ihtiyacınız olacağını unutmamak önemlidir. Bu yöntem bir alternatif olarak düşünülmelidir, ancak işlevsel bir akıllı telefon kullanımını içeren önceki yöntemlerin hiçbirinin yerini almayacaktır.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir