Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp favori kişiler özelliğini test etmeye başladı

WhatsApp favori kişiler özelliğini test etmeye başladı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
106 0
whatsapp

WhatsApp, “Aramalar” sekmesi için Favoriler bölümünü test etmeye başladı. Haftalardır geliştirme aşamasında olan işlev, belirli kişileri favori olarak işaretlemenize ve uygulamada vurgulanmalara olanak tanıyacak. İşte detaylar.

WABetaInfo haberine göre, yeni özellik Android için WhatsApp Beta’nın 2.24.7.18 sürümünde yer alıyor. “Aramalar” sekmesinde, son aramalar listesinin üzerinde favori olarak işaretlenmiş kişilere ayrılmış bir bölüm ve alanın üst kısmında bir “Favorilere Ekle” düğmesi yer alacak.

İlginizi çekebilir; Telegram yeni özelliği ile kullanıcıları ikiye böldü!

WhatsApp yeni özellikle acil durumlar için faydalı olabilir ve kullanıcıyı belirli bir kişiyi bulmak için son aramalar listesine veya kişiler listesine göz atma zorunluluğundan kurtaracak.

whatsapp

Favori kişiler yalnızca “Aramalar” sekmesinde belirgin bir şekilde görünecek ve WhatsApp’ın açıklama ekranında açıkladığına göre, bu özellik “Konuşmalar” ekranında tekrarlanmayacaktır.

Uygulamada test ediliyor

Şimdilik “Favoriler” bölümü sadece test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Her ne kadar Android’de kullanıma sunulmuş olsa da, geliştirme aşamasında olduğu iOS’ta da kullanıma sunulması uzun sürmeyecektir. Doğal olarak, deneysel bir özellik olduğu için aracın kesin lansmanı için bir tahmin yok. Şimdi geriye kalan tek şey uygulamanın güncellemelerini beklemek.

Mesaj sabitleme sayısı arttı

WhatsApp, sabitlenmiş mesajlar özelliğine bir güncelleme getirerek kullanıcıların artık bir sohbette üç mesaja kadar sabitleme özelliğine kavuşuyor. Daha önce kullanıcılar bir kişi ya da grupla yaptıkları sohbette yalnızca tek bir mesajı sabitleyebiliyordu.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir