Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp “Gizli Kod” Adını Verdiği Yeni Özellliğini Duyurdu

WhatsApp “Gizli Kod” Adını Verdiği Yeni Özellliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
34 0
whatsapp

WhatsApp kullanıcıların bireysel konuşmaları cep telefonlarında kullandıklarından farklı bir şifre ile engellemelerine olanak tanıyan yeni bir özeliği duyurdu. Yeni özellik, uygulamaya ek bir gizlilik katmanı ekliyor ve kullanıcıların hassas içerikleri korumalarına yardımcı oluyor.

Yeni özellik sayesinde, kullanıcılar konuşmaları sadece belirli bir şifreyle engellemekle kalmayacak, aynı zamanda mesaj listesinde de gizleyebilecek. Bu sayede, kullanıcılar engellenmiş bir konuşmayı ancak arama çubuğuna şifreyi girdikten sonra görebilecek.

İlginizi çekebilir; Microsoft, Windows 11 için Enerji Tasarrufu Modunu Test Ediyor

WhatsApp, yeni özelliğini şu şekilde duyurdu: “İster telefonunu bir başkasıyla paylaşıyor olsun, isterse kendini savunmasız bir durumda bulsun ve ek korumalara ihtiyaç duysun, herkesin gizlilik hakkına sahip olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Yeni özellik, bu yıl Mayıs ayında başlatılan Konuşma Kilidi özelliğini tamamlıyor. Bu özellik sayesinde, konuşmaları korumak için cep telefonunuzu kilitleme yönteminizi (şifre veya biyometri) kullanarak geleneksel gelen kutusundan ayrı bir gelen kutusunda gizleyebilirsiniz.

whatsapp

WhatsApp konuşmaları farklı bir şifre ile nasıl engellenir?

Yeni WhatsApp konuşma kilidinin lansmanı aşamalı olarak gerçekleşecek. Bazı kullanıcılar için bugün başlıyor, ancak “önümüzdeki aylarda” küresel olarak kullanıma sunulacak.

Bir konuşmayı kilitlemek için aşağıdakileri yapmanız yeterlidir:

  1. Cep telefonunuzda bir konuşmaya dokunup basılı tutun veya sol tarafa sürükleyin.
  2. “Daha Fazla” seçeneğini seçin.
  3. “Konuşmayı engelle” seçeneğini seçin.
  4. Cep telefonunuzda kullandığınızdan farklı bir şifre seçin.

WhatsApp, bu şekilde bir konuşmanın ayarlarına erişmenin gerekli olmayacağını, ancak yolun da bir seçenek olduğunu vurguluyor.

Uygulamaya göre, kullanıcılar konuşmaları listeden gizleyip gizlememeyi seçebiliyor. Bu şekilde, yalnızca özel karakterler, sayılar ve harfler kullanabilen seçilen şifreyi girdiklerinde tekrar görünür olacaklar.

Bu yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarının hassas içeriklerini korumalarına yardımcı olacak önemli bir güvenlik geliştirmesi olacak. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir