Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp gizlilik odaklı durum özelliğini duyurdu

WhatsApp gizlilik odaklı durum özelliğini duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
19 0
whatsapp

WhatsApp, 2017 yılında kullanıcıların 24 saat boyunca kişileri tarafından görülebilecek metin, emoji, fotoğraf ve daha fazlasını paylaşmalarına olanak tanıyan Durum özelliğini kullanıma sunmuştu. Kullanıcılar, Durum Gizliliği ayarı ile bu güncellemelerin kimler tarafından görülebileceğini kontrol edebiliyordu. Bu ayarda, tüm kişiler, sadece belirli kişiler veya belirli kişiler hariç herkes gibi seçenekler mevcuttu.

Geçtiğimiz ay, iOS için WhatsApp beta 24.10.10.75 sürümünde, Durum Güncelleme Gizliliği ayarını kolayca değiştirmeye olanak tanıyan bir açılır pencere eklenmişti. Bu özellik, şimdi de Android için WhatsApp beta 2.24.12.27 sürümüne sunuldu.

İlginizi çekebilir; iOS 18 ile birlikte RCS özelliği duyuruldu

Bu yeni özellik ile kullanıcılar, Durum güncellemelerini kimlerin göreceğini daha kolay bir şekilde kontrol edebilecekler. Ayarları değiştirmek için uygulamadan çıkmadan, doğrudan Durum ekranında bir açılır pencere aracılığıyla işlem yapılabilecek. Bu sayede, kullanıcılar güncellemelerinin kimler tarafından görülebileceği konusunda daha fazla kontrol sahibi olacaklar.

Eğer Android için WhatsApp beta programına katılıyorsanız, bu özelliği şimdiden deneyebilirsiniz. Henüz tüm beta kullanıcılarına sunulmamış olsa da, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla kullanıcıya açılması bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir