Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp Gizlilik Odaklı Sesli Mesaj Özelliğini Duyurdu!

WhatsApp Gizlilik Odaklı Sesli Mesaj Özelliğini Duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
25 0
whatsapp-sesli

WhatsApp tek görünümlü fotoğraf ve videolara ek olarak, kullanıcıları artık dinlendikten sonra kaybolan sesli mesajlar gönderebilecek. Duyurulan yenilik, mesajlaşma programına daha fazla gizlilik getirecek. İşte özellik hakkında tüm detaylar.

Önümüzdeki birkaç gün içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak olan bu yeni özellik, 2021’de görüntüler için kullanıma sunulana benzer bir şekilde çalışıyor. Gelen bir sesli mesaj dinlendikten sonra sohbetten otomatik olarak silinecek.

whatsapp-sesli

Şirkete göre, yeni özellik “ister bir arkadaşınıza kredi kartı bilgilerinizi söylüyor ister bir sürpriz planlıyor olun, hassas bilgileri sesli mesaj yoluyla daha büyük bir gönül rahatlığıyla paylaşmanıza” olanak tanıyacak.

İlginizi çekebilir; BluTV, Dünyaca Ünlü Şirkete Satıldı!

Bir ayrıntı da, fotoğraf ve videolarda olduğu gibi, oynatıldıktan sonra kaybolan sesli mesajların da onları tanımlamak için bir numaralı simgeye sahip olması. Lansman için WhatsApp, özelliğin uçtan uca şifreleme özelliğine de sahip olduğunu vurguluyor.

WhatsApp’ta kaybolan sesli mesajlar nasıl gönderilir?

Özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar ses kaydı yaparken ilk başta herhangi bir fark görmeyecekler. Yani, bir konuşma sırasında tek yapmanız gereken simgeye dokunup basılı tutmak ya da yukarı doğru sürükleyip konuşmaya devam edebilirler.

Asıl fark ses kaydı yaptıktan sonra ortaya çıkıyor. WhatsApp’a göre, sesli mesajı gönderdiğinizde, bir kez dinledikten sonra kaybolmasını sağlayan seçeneği seçebileceksiniz. Özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir