Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Grup Görüşmeleri İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu

WhatsApp Grup Görüşmeleri İçin Yeni Bir Özellik Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
93 0
whatsapp

WhatsApp Grup Görüşmeleri, yayınlanmaya başlayan en son kararlı güncelleme ile çok ihtiyaç duyulan bir yükseltme alıyor. WABetaInfo‘ya göre, iOS için en son kararlı güncelleme, aynı anda daha fazla katılımcıyla bir grup video görüşmesi başlatma olanağı getiriyor. Özellikle, uygulama kullanıcıların bir video görüşmesinde 32’ye kadar katılımcıya sahip olmalarına izin verirken, aramayı yalnızca 15 kişiyle başlatabiliyorlar. İşte detaylar.

Özellik kısa bir süre önce Android için WhatsApp beta sürümünde kullanıcıların aynı anda 31 katılımcıyla grup araması başlatmasına olanak tanıyan bir grup araması özelliği tespit edildi. Bu özellik o dönemde belirli beta kullanıcılarıyla sınırlıydı. Ancak, Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma şirketi şimdi App Store’daki iOS için 23.21.72 güncellemesiyle bu özelliği iPhone kullanıcılarına sunuyor. iPhone kullanıcıları WhatsApp’taki yükseltilmiş grup araması özelliğinden yararlanmak için uygulamayı App Store’dan güncelleyebilirler.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Beklenen Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Daha önce de belirtildiği gibi WhatsApp, kullanıcıların 32 katılımcıya kadar grup video görüşmeleri yapmasına izin veriyordu. Ancak, grup aramaları o anda yalnızca 15 kişiyle başlatılabiliyor ve geri kalanların daha sonra katılması gerekiyordu. Yeni özellik, sonradan katılma gibi ekstra bir adımı ortadan kaldırıyor. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar grup aramasını başlatırken 31 katılımcı seçerek kendileri de dahil olmak üzere maksimum 32 kişilik bir kapasite ile başlayabiliyor. Bu özellik şu anda iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve önümüzdeki günlerde Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

WhatsApp, uygulamayı kullanırken harika bir deneyim için kullanıcılarına sürekli olarak daha iyi özellikler sunmaya çalışıyor. Şirket son olarak kullanıcılardan en çok talep edilen özelliklerden birini de kullanıma sundu. WhatsApp artık kullanıcıların aynı cihazda ayrı numaralara sahip iki farklı hesaba sahip olmalarına izin veriyor. Bu özellik, profesyonel ve kişisel WhatsApp hesabı olanlar için oldukça faydalı. Bu özellik, iş ve kişisel amaçlar için iki akıllı telefon taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Ayrıca, mesajlaşma uygulaması şifre ve gizli kod özellikleriyle güvenlik özelliklerini de geliştiriyor. Bunlardan ilki, kullanıcıların WhatsApp hesaplarına güvenli bir şekilde tekrar giriş yapmalarını sağlarken, ikincisi ise WhatsApp arama çubuğuna gizli bir kod girerek güvenli sohbetlere doğrudan erişmek için kullanılabiliyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir