Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Whatsapp Güncelleme Kanallar Nasıl Silinir?

Whatsapp Güncelleme Kanallar Nasıl Silinir?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
453 0
whatsapp

WhatsApp, kısa bir süre önce Kanallar özelliğine yeni bir özellik ekleyerek, kullanıcıların artık bildirim veya güncelleme almak istemedikleri herhangi bir kanalı kolayca takip etmeyi bırakmalarına olanak tanıdı. WhatsApp Kanalları, içindeki kişi ve kuruluşlardan güncellemeler almak için özel bir yol sağlayan tek yönlü bir yayın aracı olarak hayatımıza geçti. Peki whatsapp kanallından takipten çıkma işlemi nasıl yapılır. İşte detaylar.

Bu yeni özellik, çok sayıda kanala abone olan ve hangi kanallardan bildirim alacaklarını kolayca yönetebilmek isteyen kullanıcılar için gayet kullanışlı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

WhatsApp’ta herhangi bir kanalı takibi bırakmak İçin aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • WhatsApp’ı açın ve Sohbetler bölümüne gidin.
  • Şimdi, Güncellemeler bölümüne dokunun, Kanallar bölümüne yönlendirileceksiniz.
  • Takibi bırakmak istediğiniz kanala dokunun ve basılı tutun.
  • Çıkan menüden Takibi bırak seçeneğine dokunun.
  • Takibi bırak seçeneğine dokunarak onaylayın.

Bu özellik hem Android hem de iOS’ta en son sürümünde kullanılabiliyor. Bir kanalı, kanalın bilgi sayfasından da takip etmeyi bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için kanalı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Ardından, Takibi bırak’a dokunun.

Bir kullanıcı bir kanalı takip etmeyi bıraktığında, artık bildirim almayacak veya uygulamanın Kanallar bölümünde o kanaldan gelen güncellemeleri görmeyecektir.

Yeni özellikler

WhatsApp ayrıca kullanıcıların kanalın görüntülenme sayısını görmelerini sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik kanal sahipleriyle sınırlı değil, takipçiler de bir kanal güncellemesinin kaç kez görüntülendiğini görebilecek.

İlginizi çekebilir; Signal, Kullanıcı Adı ile Kullanılabilecek

Bir rapora göre, belirli bir kanal güncellemesinin görüntülenme sayısı, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde mesaj balonunda görünecek.

Bu özellik, kanal sahibinin yalnızca güncellemeyi kaç kullanıcının görüntülediğini belirlemesine değil, aynı zamanda kanalları için bildirimleri etkin olan ve içeriklerini gören kişi sayısı hakkında bilinçli tahminler yapmasına da yardımcı olacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir