Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Güvenliği Artıracak Özelliği Duyurdu

WhatsApp Güvenliği Artıracak Özelliği Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
47 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcılarının güvenliğini artırmak için iki faktörlü doğrulamanın yanına “Passkey” yani geçiş anahtarı özelliğini test ediyor. SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulamanın yerini alan yeni özellik, ağustos ayının başından bu yana platformun beta programına kayıtlı olanlar tarafından test ediliyordu.

Mesajlaşma servisinin resmi X profilinde (eski adıyla Twitter) açıkladığı gibi, şifre olmadan giriş yapmak daha güvenli bir alternatif olacak ve yüz tanıma veya parmak izi taraması yoluyla biyometri veya daha önce seçilen ekran kilidi yöntemi kullanılarak yapılabilecek. Ayrıca cihazın güvenlik PIN kodunu kullanma imkânı da sunacak.

İlginizi çekebilir; Minimal ve Zarif Kasa Sevenlere | Xpg Valor Air İncelemesi

WhatsApp erişim anahtarları veya geçiş anahtarlarıadı verilen yenilik yeni bir cihazda uygulama hesabını kurarken kullanılabilir. Örneğin cep telefonunuzu değiştirdiyseniz, telefon numarasını girdikten sonra yeni aldığınız akıllı telefonda kimlik doğrulaması yapmak için bu yöntemi kullanma seçeneğiniz olacak.

İsteyen kullanıcılar hesaplarını başka bir cihazda doğrulamak için mevcut prosedürü kullanmaya devam edebilir.

iOS’a ne zaman geliyor?

Meta, Android uygulamasında şifreyle giriş özelliğinin kullanıma sunulduğunu doğrulamış olsa da Google’ın sistemindeki tüm WhatsApp kullanıcılarının hesap doğrulama için şifre işlevine hemen erişip erişemeyeceğini açıklamadı. Diğer yeni özelliklerde olduğu gibi, kullanıma sunmanın kademeli olarak gerçekleşmesi muhtemel.

WhatsApp, özelliğin dünya çapında hemen kullanıma sunulup sunulmayacağı konusuna açıklık getirmedi. Passkey desteğinin, diğer tüm yeni WhatsApp özellikleri gibi kararlı kanalda kademeli olarak kullanıma sunulak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir