Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp için yapay zeka ile görüntü oluşturma özelliği yolda

WhatsApp için yapay zeka ile görüntü oluşturma özelliği yolda

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
41 0
WhatsApp

WhatsApp, kullanıcılarına yapay zeka destekli yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. WABetaInfo‘nun keşfettiği bu yenilik, insanların uygulama üzerinden doğrudan yapay zeka araçlarıyla görüntü oluşturmasına olanak tanıyacak. İşte detaylar

Sohbet ekranında yer alacak “Imagine” (Hayal Et) isimli mavi daire düğmesi, Meta’nın yapay zeka teknolojisiyle etkileşim kurulmasını sağlayacak. Böylece kullanıcılar, üçüncü parti araçlara ihtiyaç duymadan kişilerine hayal güçlerini yansıtan görüntüleri gönderebilecekler.

İlginizi çekebilir; Instagram durum güncelleme özelliğini daha etkileşimli hale getiriyor

whatsapp

Şu anda beta aşamasında olan özelliğin, yakın bir gelecekte WhatsApp’ın tüm kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Ancak kesin bir tarih henüz belirtilmedi.

Yapay Zekanın Uygulamalara Entegrasyonu Artıyor

WhatsApp’taki bu adım, teknoloji devlerinin yapay zeka araçlarını uygulamalarına entegre etme yarışında olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar şu anda tarayıcılar üzerinden erişebildikleri ChatGPT, Copilot veya Gemini gibi özel uygulamaları kullanabiliyor. Ancak yapay zekanın ana uygulamalara girmesi, gelecekte daha kritik bir öneme sahip olabilir.

Apple’ın da iOS 18 ile yapay zeka destekli bir emoji oluşturma özelliği sunması bekleniyor. Teknoloji şirketleri, suni zekanın gücünü kullanıcılara yaygın uygulamalar üzerinden sunarak avantaj elde etmeyi hedefliyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir