Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, iOS Kullanıcılarına Tema Özelleştirme Özelliği Sunacak

WhatsApp, iOS Kullanıcılarına Tema Özelleştirme Özelliği Sunacak

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
33 0
whatsapp

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS kullanıcılarına uygulamanın ana marka rengini değiştirmelerine olanak tanıyan bir tema özelleştirme özelliği üzerinde çalışıyor. İşte detaylar

WABetaInfo tarafından tespit edilen özellik, iOS 24.1.10.70 için WhatsApp beta sürümünde yer alıyor. Ancak henüz test kullanıcılarına sunulmadı.

İlginizi çekebilir; Windows 11 24H1, Wi-Fi 7 Desteği ile Geliyor!

Özellik sayesinde kullanıcılar, simgeler, rozetler ve diğer kullanıcı arayüzü öğelerinin rengini değiştirebilecek. WhatsApp, kuruluşundan bu yana marka rengi olarak maviyi kullanıyor. Ancak kısa süre önce test kullanıcıları tarafından iyi karşılanmayan yeşil bir rengi de test etmişti.

WhatsApp’ın yeni tema özelleştirme özelliğinin ne zaman kararlı sürüme geleceği henüz bilinmiyor. Ancak web sitesi, WhatsApp’ın gelecekteki bir güncellemede sohbet balonlarının rengini de değiştirmenize izin verebileceğini tespit etti.

WhatsApp, kullanıcılarına çeşitli yeni özellikler sunuyor

WhatsApp, Durum güncellemelerini eşlik eden cihazlardan paylaşma, grup sohbeti filtresi, görüntülü aramalar için müzik paylaşımı, kullanıcı adına göre arama ve daha fazlası gibi çeşitli özellikler üzerinde çalışıyor.

Ancak kullanıcılar, değerli bir avantajdan da vazgeçmek zorunda kaldı. Kısa süre önce yayınlanan bir rapor, Android kullanıcılarının artık çevrimiçi yedeklemelere devam etmek için Google Drive depolama alanlarının bir bölümünü feda etmek zorunda kalacaklarını ortaya koydu. Uçtan uca şifrelenmiş sohbet yedeklemeleri daha önce bir kullanıcının 15 GB’lık ücretsiz depolama kotasına dahil edilmiyordu.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir